VIDEO: Řidič vyskočil z auta, aby kopancem zastavil SUV řítící se k chodcům na přechodu. Zachránil tak život 3 lidem

i Zdroj fotografie: Se souhlasem uživatele Angelique
                   

Přestože by v okolí přechodu pro chodce měli být obezřetní i chodci, stejné pravidlo platí také pro ostatní účastníky silničního provozu. K velmi kuriózní situaci došlo v Rusku. Řidič totiž jako zázrakem zachránil několik lidských životů tím, že v podstatě vstoupil do cesty jinému autu.

Opatrnost v okolí přechodu

Pokud jste účastníkem silničního provozu, měli byste dbát u přechodů zvýšené opatrnosti. Ne vždycky jsou totiž dostatečně značené světelnou signalizací. Chodci sice ve většině případů nevstoupí do vozovky tak, aby se ohrozili, ale určitě není dobré na to spoléhat. Velmi důležité je před přechodem minimálně zpomalit a ve chvíli, kdy vidíte vstupovat chodce, úplně zastavit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velmi kuriózní případ se stal v Rusku. Záběry s výhledem z čelního skla jednoho z vozů ukazují, jak se řidiči na dvouproudé silnici blížili k přechodu. Přestože všechny auta v pravém pruhu začaly zpomalovat, řidič černého SUV se stále k přechodu blížil v plné rychlosti. Zakročit se rozhodl řidič auta v pravém pruhu, který si SUV všiml ve zpětném zrcátku.

Kopanec zachránil životy

Řidič vystoupil z auta a kopancem SUV odklonil směrem od přechodu. Díky pohotovému zásahu zachránil několik životů. Na záběrech je jasně vidět, že sám hrdina šel do obrovského rizika. Z místa zpátky do svého auta odkulhal. I přesto, že se pravděpodobně sám zranil, může mít ze sebe řidič skvělý pocit. Jedná se totiž o poměrně nevídaný hrdinský čin. Řidič černého SUV se sice vyhnul čelnímu střetu s chodci, ale vysvětlovat své jednání bude muset před policií.

iZdroj fotografie: Pexels

U nás chodci na přechodu absolutní přednost nemají. Pokud ale zastaví auto v jednom pruhu a dá tak chodci přednost, má povinnost zastavit i auto v druhém pruhu. Tohle se v tomto případě bohužel nestalo. I přesto, že chodci bývají také v některých případech neohleduplní, jako řidiči bychom občas měli spolknout svou hrdost. Proti autu totiž chodec nemá šanci a my si tak můžeme ušetřit spoustu trápení a potahování s policií.

S jakou nebezpečnou situací jste se jako chodci setkali vy?

Zdroj: Uživatel Angelique

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články