Drama na silnici. Po nehodě z auta prakticky nic nezbylo, řidič zůstal zaklíněný pod volantem

Nesoustředěnost a rychlá jízda je téměř tutová kombinace, jak se na silnicích dostat do maléru. A pokud se k tomu přidá ještě nepřívětivé počasí, je nehoda téměř nevyhnutelná.

i Zdroj fotografie: Záchranný sbor SGRT OSP Mosina
                   

Zimní plískanice, mrazy, led a ztížené podmínky na silnicích dávají řidičům pořádně zabrat. Někdy k tomu stačí jen teplota kolem nuly. Navzdory tomu, že řidiči jsou v zimním období o něco málo obezřetnější, dochází ke spoustě havárií mnohdy i s fatálními následky.

Hasiči nevěřili svým očím

Pravděpodobně nešvary zimního počasí se podepsaly na nehodě, která se stala v Polsku. Osobní vůz sjel ze silnice. Když hasiči dorazili na místo a viděli v jaké stavu po nehodě auto je, byli zaskočení. Ukázalo se, že řidič jen zázrakem unikl smrti.

Mezi hlavní příčiny velkého počtu smrtelných dopravních nehod patří nesoustředěnost za volantem a nepřizpůsobení jízdy stavu a povrchu vozovky a v neposlední řadě také rychlost. Incident, ke kterému došlo v Polsku je toho jasným důkazem.

Okolnosti havárie šetří policie

K incidentu došlo na silnici do obce Borkowice ve Velkopolském vojvodství. Osobní vozidlo Audi havarovalo, když sjelo mimo silnici. Z auta nezbylo prakticky nic. Podle rozsáhlého poškození vozidla lze usuzovat, že řidič jel nepřiměřenou rychlostí.

Při nehodě byla zraněna jedna osoba. Hasiči, kteří se na záchranné akci podíleli, apelovali na řidiče, aby byli v zimě obezřetnější. K tomu, aby to na silnicích klouzalo, nemusí při teplotách kolem nuly pršet ani sněžit. Okolnosti havárie vyšetřuje místní policie.

Jak se vypořádat s jízdou, když to na silnici klouže?

Zdroj: Záchranný sbor SGRT OSP Mosina

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva