Kamera zachytila kuriózní nehodu. Řidič neměl šanci zareagovat, ale pasažéři měli obrovské štěstí. Přes BMW přeskočilo stádo jelenů

Lidé v automobilu měli velké štěstí. Kdyby zvíře přistálo v kabině auta, mohlo to mít fatální následky. Střetů s lesní zvěří dramaticky přibývá, podle BESIPu je to alarmující.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nevídanou dopravní nehodu zaznamenala kamera v automobilu, který jel za vozem BMW po silnici v obou směrech lemované lesem. Když se k BMW přiřítilo stádo vysoké zvěře, jeho řidič neměl šanci zareagovat. Některá ze zvířat dokonce automobil přeskočila. Mimořádně nebezpečná dopravní situace se odehrála v Polsku na silnici směrem na Pułtusk. Při incidentu nikdo nebyl zraněn.

Stádo přeskočilo auto

Řidič osobního vozu BMW nemohl neobvyklou událost, při které přes jeho jedoucí vůz přeskočilo stádo vysoké zvěře, předvídat. Video pořídila kamera v autě, jež jelo za ním. K nehodě došlo na konci února na silnici z Wyszkowa do Pułtusku. Střetu se stádem se BMW nemělo šanci vyhnout. Nehoda mohla mít tragické následky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na videozáznamu je vidět, že před auto vběhla tři zvířata ze stáda. Další tři takové štěstí neměla a do auta narazila hodně razantně ve velké rychlosti. Jedno ze zvířat přistálo celou vahou na zadních dveřích, seskočilo a pak uteklo. Osádka automobilu měla velké štěstí, že žádné zvíře ze stáda nerozbilo okno a nepřistálo v kabině vozu. Takový náraz stokilového zvířete by pro člověka mohl být smrtelně nebezpečný.

Střetů se zvěří přibývá

Oprava BMW nebude z nejlevnějších. Z videa je patrné, že ji bude potřebovat přední blatník, stejně jako kapota a dveře zavazadlového prostoru. „Kdyby video nenahrála kamera vozu, nikdo by tomu nevěřil,“ komentují událost uživatelé sociálních sítí. „Ten poslední (jelen) se nejspíš chtěl naučit létat a být v Santových saních, ale něco mu nevyšlo,“ podotkl další.

Ke střetům se zvěří dochází často i na českých silnicích. Počet těchto nehod rychle roste, což je podle BESIPu alarmující. Zatímco v roce 2009 došlo k 3 084 srážkám se zvířaty, z toho z naprosté většiny právě s lesní zvěří, v roce 2014 už to byl více než dvojnásobek a rok 2018 přinesl 12 871 střetů. Následky nejsou dramatické, zejména šlo o hmotné škody a úhyn sražených zvířat, ale také o zranění a zřídka i úmrtí lidí.

Proč podle vás přibývá srážek s lesní zvěří?

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články