Nejčastější a mnohdy nesmyslné chyby řidičů, kdo je dělá a jak se jim vyhnout

                   

Bezesporu, každý z nás děláme chyby. Ovšem jsou situace, ve kterých naším pochybením můžeme někomu ublížit, či dokonce vzít život. Proto je důležité, především na silnicích, udržovat pozornost a pravidla, kterými chráníme nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Jenom během minulého roku bylo na českých silnicích těžce zraněno na 2 110 lidí, přičemž jich 547 zemřelo. Uznejte sami, že tato statistika je opravdu děsivá, a proto bychom měli být co nejvíce ohleduplní vůči ostatním.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Mnohdy nesmyslné

Lidé, kteří se touto problematikou zabývají, říkají, že není výjimkou, aby značná část těchto nehod byla zaviněna pouhou nepozorností či hloupostí řidičů. Ne všemu se dá předejít, ovšem můžeme udělat maximum proto, aby se nám následující chyby nestaly.

  • Nedovřená kapota
  • Otevírání dveří bez rozhlédnutí
  • Nesprávné utažení matic u kol

Toto však nejsou jediné chyby, které se nám mohou stát. Velice nepříjemné může také být „neoznámení“ své přítomnosti potkávacími světly. Dále to také mohou být stále zapnutá dálková světla při míjení se s protijedoucím vozidlem. Je také ale třeba kontrolovat tlak v pneumatikách, který, pokud je příliš nízký, může vést ke zhoršeným jízdním vlastnostem a následně i k havárii. Dalším, velice důležitým poznatkem, je to, že spousta řidičů motorových vozidel neumí správně sedět za volantem. Tato chyba může vést ke snížení pravděpodobnosti na přežití autonehody.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Závěrem

Jelikož je nedodržování předpisů a dobrých silničních mravů nebezpečné dělat, měli bychom se jim co nejvíce vyvarovat. Výše uvedeným chybám můžeme předejít tím, že zvýšíme opatrnost nejen na silnicích. Další možností, jak těmto chybám předejít, je prevence. A to tedy pořádně auto před jízdou zkontrolovat, zda je kapota správně dovřená, pneumatiky dotažené a zároveň dostatečně natlakované. Pokud se všichni budeme všechny tyto zásady snažit dodržovat, dosáhneme více bezpečných silnic s méně úmrtími, a také se zredukuje počet zraněných během silničních nehod. Myslím, že to je jen malá cena za to, co nám to všem přinese. Takže až se příště rozhodnete někam jet, tak, než sednete za volant, důkladně zkontrolujte stav svého vozidla a během své jízdy zkuste být vůči ostatním co nejvíce ohleduplní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články