Nejčastější poruchy moderních modelů aut, se kterými se můžete setkat

Koupit si moderní ojetinu je v současnosti velmi výhodné. Musíte ale počítat s tím, že mohou přijít určité závady, se kterými se budete muset potýkat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některé z nich jsou malé, jiné o dost větší. V každém případě s nimi ale musíte počítat. Nemyslete si ale, že jde jen o problémy ojetých vozů. Se stejnými problémy se často potýkají i majitelé zcela nových modelů.

Alternátor a převodovka

Alternátor je ve voze extrémně důležitý a bohužel se nejedná o zrovna levný díl. Problémy s alternátorem se přitom nejvíce objevují vozů, jako je Opel Astra, Land Rover Discovery nebo Ford Focus. Vždy se vám ale ve voze vyplatí nabíječka autobaterií, která si poradí s menšími problémy. Jestli bude alternátor skutečně rozbitý, nezbyde vám nic jiného než servis.

Nejčastější poruchou u jakéhokoli vozu je ale rozbitá převodovka. Nezáleží přitom, jestli máte doma automat nebo manuál. V případě automatů jsou poruchy častější u vozů se dvěma spojkami. Nevyhnete se tomu ale u žádného vozu. Nejčastěji na špatnou převodovku nicméně trpí Opel Astra, BMW 3. řady nebo Volkswagen Golf.

Elektroinstalace, spojka a další

Problémy s elektroinstalací jsou peklem pro každého majitele motorových vozidel. U moderních vozů se navíc jedná o velmi častý problém. Bohužel jsou ale náročné také pro mechaniky, protože se hledají dost těžko. Další běžnou závadou je nefunkční spojka. Když s ní budete zacházet šetrně, vydrží vám po mnoho let. Musíte ale počítat s tím, že se časem opotřebuje. Mezi další časté závady patří:

  • turbodmychadlo,
  • brzdy,
  • klimatizace,
  • ovládání oken.

Častou závadou je také nefunkční EGR ventil, který slouží k recirkulaci výfukových plynů. To mechaniku může dovést také elektronickou součástku, které se říká řídící jednotka motoru. Jde o elektronické zařízení, které se stará o řízení celého motoru prostřednictvím počítače. Prakticky se jedná o malý elektronický čip, který obsahuje program, paměť a další součásti. A stejně jako další elektronické součásti vašeho vozu, i tato se může rozbít.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kdo sleduje a poslouchá? Seznamte se, špionážní letadla, která bdí nejen nad Ukrajinou. Zaregistrovala i raketu, co zasáhla Polsko
Události247.cz
Události247.cz
Slabé stránky Rusů odhaleny: Ukrajinci jsou připraveni rozdrtit Putinovu armádu napadrť
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz.cz
adbz.cz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení