Nejdelší auto s bazénem a heliportem na světě. Má dvacet šest kol a je třicet metrů dlouhé

Zajímavosti ze světa automobilů. Co jste možná nevěděli o nejdelším vozu, které bylo vytvořeno a jízda v něm připomíná skutečný sen.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Výrobci automobilů nám někdy naloží pořádnou porci překvapení. Ať už je to nejrychlejší auto, nejtěžší auto, nebo nejdelší auto na světě. Možná už znáte limuzíny. Limuzína není značka aut, ale říká se tak autům, které jsou delší než ty obvyklé. Značky jako například Mercedes nebo Hummer vyrábí tyto auta na přání. Nejdelší limuzína, kterou kdy vyrobili, se jmenuje Americký Sen. Toto auto je nejdelší na světě do dnešního dne. Dříve byl také nejluxusnějším vozem planety.

Zajímavosti o nejdelším autě na světě

Možná každý si někdy chtěl koupit to nejlepší auto na světě. Americký Sen fascinuje lidi z celého světa. Toto auto má ve výbavě třeba plavecký bazén nebo přistávací plochu pro helikoptéry. V tomto vozidle navíc odvezete celou svou rodinu, přátele a blízké najednou. Další zajímavostí tohoto auta je, že má kabiny na obou koncích. Dá se řídit buď z jedné, nebo z druhé strany. Obě kabiny mají volant a všechno, co od auta potřebujete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Americký Sen je dlouhý přibližně třicet metrů a má dvacet šest kol. Najdeme v něm zřízení jako helipad, bazén, postele a mnoho dalšího. Při dlouhých jízdách se můžete opalovat nebo si vlézt do vířivky. Pro případ, že byste během jízdy dostali hlad, má vozidlo i svou mini kuchyň. Jay Ohrberg navrhl tento vůz poté, co získal určité znalosti v automobilovém průmyslu. Vůz nabízí luxusní zážitek při řízení, odpočinku, spánku nebo třeba koupání. Dalo by se říct, že tento vůz je pojízdný pětihvězdičkový hotel.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vůz přišel na svět na počátku roku 1990. Dnes je bohužel ve špatném stavu kvůli nedostatečné údržbě. Nyní je zcela mimo provoz. Okna, pneumatiky a stropy potřebují vyměnit, aby se auto dostalo zpátky do dobré kondice. Dobrou zprávou pro milovníky dlouhých aut je, že brzy přijde tento vůz na trh s úplně novým vzhledem a určitě se je na co těšit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví