Nejenom BMW X6. Specifickou černou barvu má i řada jiných aut

                   

Svět před pár dny obletěla zpráva o voze BMW X6 Vantablack, který vynikal použitím specifické černé barvy. Nejde však o jediný případ toho, kde se při barvě karoserie kladl na tuto barvu velký důraz.

Společně se podíváme na řadu dalších vozů, na které se dost možná zapomnělo a které dokážou svou barvou modelu BMW X6 Vantablack zdatně konkurovat. Ten vypadá na fotografiích naprosto úchvatně, ale nezapomínejme na to, že realita bude přece jenom trochu jiná. Dobrý fotoaparát a grafický program dělá zázraky. Přesto vozu nelze upřít originalitu. Ale nejde o jediný stylový černý unikát. Jaké jsou další?

Ford Focus RS500

Jeden z nejpopulárnějších rychlých hatchbacků, který kdy byl vyroben. Někteří toto auto považují za skutečnou legendu. A my se jim nedivíme. Pod kapotou skrývá pětiválcový motor o objemu 2,5 litru, který je schopen nabídnout výkon 350 koní. Výroba vozu navíc čítala pouze 500 exemplářů, takže se jedná o velmi zajímavou a žádanou limitku.

i

Infiniti Q60 Project Black S

Tento model byl představený v roce 2017 a jeho tvůrci o něm říkali, že bylo při jeho vývoji použito dat, které byly získány při vývojích i závodech vozů Formule 1. Auto je vybaveno hybridním pohonem jehož celkový vývoj dokáže nabídnout skvělých 500 koní. A to vše je zabaleno do skvělého designu, který je podpořen stylovým černým odstínem. Vypadá dokonale, souhlasíte?

i

Mercedes C63 AMG Black Series

Aby bylo naprosto jasné jakou bude mít tento model barvu, byl její název použit přímo v názvu. Tím chce BMW jasně specifikovat své nejostřejší verze (i když ne vždy musí být jenom černé). V případě tohoto modelu nadchne motor V8 o objemu 6,2 litrů, který dokáže nabídnout výkon 517 koní. Úchvatný je také design, na kterém rozhodně přitahuje pozornost výrazné zadní křídlo, které na autě pochopitelně není jen na ozdobu.

i

Ford T

Na závěr něco skutečně unikátního. Tento vůz jenom potvrzuje, že černá je spojena s vývojem automobilů odnepaměti. Dnes už dokonalý historický kousek Ford T to jenom potvrzuje. BMW dokonce uvádí, že pro svůj model BMW X6 Vantablack získalo inspiraci právě u tohoto modelu. Už v dobách minulých to byla černá, která na vozech té doby nesměla chybět. V té době ale ještě nebyla vyjádřením určité ostrosti, ale byla naopak vyjádřením určité elegance. A to o ni platí dodnes.

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub