Nejenom BMW X6. Specifickou černou barvu má i řada jiných aut

Svět před pár dny obletěla zpráva o voze BMW X6 Vantablack, který vynikal použitím specifické černé barvy. Nejde však o jediný případ toho, kde se při barvě karoserie kladl na tuto barvu velký důraz.

Společně se podíváme na řadu dalších vozů, na které se dost možná zapomnělo a které dokážou svou barvou modelu BMW X6 Vantablack zdatně konkurovat. Ten vypadá na fotografiích naprosto úchvatně, ale nezapomínejme na to, že realita bude přece jenom trochu jiná. Dobrý fotoaparát a grafický program dělá zázraky. Přesto vozu nelze upřít originalitu. Ale nejde o jediný stylový černý unikát. Jaké jsou další?

Ford Focus RS500

Jeden z nejpopulárnějších rychlých hatchbacků, který kdy byl vyroben. Někteří toto auto považují za skutečnou legendu. A my se jim nedivíme. Pod kapotou skrývá pětiválcový motor o objemu 2,5 litru, který je schopen nabídnout výkon 350 koní. Výroba vozu navíc čítala pouze 500 exemplářů, takže se jedná o velmi zajímavou a žádanou limitku.

Infiniti Q60 Project Black S

Tento model byl představený v roce 2017 a jeho tvůrci o něm říkali, že bylo při jeho vývoji použito dat, které byly získány při vývojích i závodech vozů Formule 1. Auto je vybaveno hybridním pohonem jehož celkový vývoj dokáže nabídnout skvělých 500 koní. A to vše je zabaleno do skvělého designu, který je podpořen stylovým černým odstínem. Vypadá dokonale, souhlasíte?

Mercedes C63 AMG Black Series

Aby bylo naprosto jasné jakou bude mít tento model barvu, byl její název použit přímo v názvu. Tím chce BMW jasně specifikovat své nejostřejší verze (i když ne vždy musí být jenom černé). V případě tohoto modelu nadchne motor V8 o objemu 6,2 litrů, který dokáže nabídnout výkon 517 koní. Úchvatný je také design, na kterém rozhodně přitahuje pozornost výrazné zadní křídlo, které na autě pochopitelně není jen na ozdobu.

Ford T

Na závěr něco skutečně unikátního. Tento vůz jenom potvrzuje, že černá je spojena s vývojem automobilů odnepaměti. Dnes už dokonalý historický kousek Ford T to jenom potvrzuje. BMW dokonce uvádí, že pro svůj model BMW X6 Vantablack získalo inspiraci právě u tohoto modelu. Už v dobách minulých to byla černá, která na vozech té doby nesměla chybět. V té době ale ještě nebyla vyjádřením určité ostrosti, ale byla naopak vyjádřením určité elegance. A to o ni platí dodnes.

129 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 247 hlasů
Nahlásit chybu