Nejenom elektronika a koloběžky. Xiaomi chystá i elektromobil

                   

Značka Xiaomi je na poli elektroniky stále známějším pojmem. Především zajímavé parametry zboží a nízká cena jsou důvodem velké obliby. Když se podíváme na portfolio značky, tak vyrábí obrovskou škálu produktů. Mezi tu, co souvisí s elektromobilitou, aktuálně patří primárně koloběžky, a pár dalších doplňkových produktů. Ale to by se mohlo změnit. Společnosti Xiaomi a Baojun se totiž pochlubili několika podrobnostmi o elektromobilu, který společně chystají.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Elektrické městské auto

Společným počinem těchto dvou firem má být plně elektrické městské auto. Nutno říci, že podle prvních fotografií se nejedná o nijak designově skvostný vůz, ale patrně zde design ustoupil praktičnosti. Vzhledem k rozměrům by nemělo být manévrování ve městě žádný problém, a pokud jde o interiér, tak navzdory menším rozměrům vozu je zde dostatek místa pro každého pasažéra. Tedy abychom byli konkrétní, pro každého ze dvou, protože vůz je koncipován jako dvoumístný.

Pokud jde o jeho parametry, tak ty nejsou zase až tak oslňující, pokud jde o výkon. Elektromotor nabídne pouze 39 koní, ale na druhou stranu vzhledem k velikosti vozu a tomu, že je jenom pro dvě osoby, to do města není až tak špatná hodnota. Kladem jsou určitě baterie s kapacitou 30 kWh, které jsou schopny nabídnout energii k dojezdu až 305 kilometrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Součást ekosystému Xiaomi

Nebylo by to Xiaomi, aby nepřidalo pár svých vychytávek. Pokud neohromí parametry vozu, jistě nadchnou doplňkové funkce. Třeba ovládání pomocí hlasových pokynů, nastavování parametrů skrz chytrý mobilní telefon, či dokonce dálkové ovládání vozu přes mobil. A to jak pokud jde o startování motoru, tak podle všeho i pokud jde o řídit ho na dálku ke konkrétnímu místu.

A na kolik si firmy Xiaomi a Baojun svou elektrickou novinku určenou primárně do čínského města cení? Elektromobil má stát 65 800 juanů, což je v přepočtu asi 223 tisíc korun českých. Na to že jde o auto jenom pro dva, s ne moc oslňujícím výkonem, Xiaomi zrovna nepotvrdilo pověst levné značky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články