Vysoká rychlost na silnicích může být rizikem. I proto se na ni policie zaměřuje primárně, a tak kde je omezena často probíhají kontroly formou měření. Mnoho řidičů, ale i expertů namítá, že problémem na silnicích nemusí být jenom rychlost příliš vysoká, ale že se může jednat také o pravý opak. Tedy o rychlost příliš nízkou. A vypadá to, že tyto slova byla vyslyšena.

Polská policie se zaměřuje i na pomalé řidiče

Krok kupředu udělala polská policie, která přímo oznámila, že nebude řešit jenom rychlou jízdu, ale i tu pomalou. I ta je totiž přestupkem, jelikož takový řidič zcela bezdůvodně brzdí provoz, což už je důvod k potrestání. Dodejme také, že v Polsku existuje i značka upozorňující na minimální doporučenou rychlost na konkrétním úseku. Faktem ale je, že narazit na ní je spíše umění, jelikož se používá skutečně jenom sporadicky.

Pokuta i trestné body

Pokud polská policie narazí na pomalu jedoucího řidiče, může ho zastavit a následně mu hrozí také trest. A tím nemusí být jenom upozornění nebo domluva. Policie má možnost takového řidiče potrestat hned dvěma trestnými body, stejně jako ho může potrestat i pokutou, která se pohybuje v rozmezí od 50 až po 200 PLN.

Proč je pomalá rychlost problém?
I když se to nemusí na první pohled zdát, pomalá rychlost je celkem velkým problémem. V první řadě proto, že je výrazně zpomalována doprava v daném úseku. Následně se objevují mnohem riskantní manévry, jelikož řidiči se snaží pomalé vozidlo co nejrychleji předjet. A právě vlivem těchto manévrů může dojít k nehodě, za kterou nepřímo může ten, co brzdí provoz. Mnohdy se jedná o spíše sváteční řidiče, nebo řidiče s minimem zkušeností. Ti však mohou využívat takzvaných kondičních jízd v autoškolách a sami se do provozu pustit ve chvíli, kdy mají jistotu toho, že vše zvládnou přesně tak, jak se od nich očekává a jak vyžadují předpisy.