Usnul za volantem a poté zdemoloval Brněnskou čerpací stanici. Celý incident zachytila bezpečnostní kamera, ze záběrů vás zamrazí

Mikrospánek může být na silnici nebezpečnější, než si velká část řidičů uvědomuje. Následně může docházet k rozsáhlým škodám a vážným zraněním.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na cestách se často pohybují lidé, kteří řídí i ve chvíli, kdy se necítí úplně nejlépe. Mikrospánek zastává každým rokem jedny z nejvyšších příček, co se týče nehodovosti a zranění v dopravě. Může k němu docházet v důsledku únavy, nemoci nebo dlouhého cestování po nudné a rovné silnici. Toto video zachycuje jeden ze scénářů, v který může nakonec vyústit.

Odrazující příklad z Česka

Řidiči na čerpací stanici v Popovicích u Brna byli svědky toho, co dokáže únava za volantem. U hadic s pohonnými hmotami tou dobou stálo několik osob, které jen chtěly naplnit své prázdné nádrže, když se najednou ze strany přiřítila červená Škoda Fabia. Celý incident zachytila bezpečnostní kamera čerpací stanici patřící k sítím ONO, záznam se následně dostal i na internet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Muž ve vozidle pravděpodobně usnul za volantem, následně přeletěl obrubník a nárazem poničil 2 další auta a stojan. Na místě byly 4 zraněné osoby, nevyžadovaly však nijak dlouhou a náročnou hospitalizaci, jelikož došlo jen k povrchovým poraněním. Při rychlosti, jakou se Fabia vřítila na pumpu, mohou být rády, že se nestalo něco horšího a nikdo nebyl zasažen přímo.

Nesedejte za volant unaveni

Podle testů provedených na místě byl řidič zcela střízlivý, nehoda byla nejspíše způsobena mikrospánkem. Podle svých slov byl dosti unavený. Pamatuje si, jak jel po cestě, když tu najednou mířil přímo proti autům. Může tak být odstrašujícím příkladem pro všechny, kteří se chystají vyrazit na silnici v noci, a to značně unavení nebo nemocní.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud se necítíte nejlépe a pociťujete na sobě, jak na vás padá únava, zastavte, dejte si kávu nebo čaj a pokračujte až tehdy, kdy se budete cítit lépe. V ideálním případě byste měli předat řízení někomu jinému nebo se vyspat. Mikrospánek se za volantem dostavuje nejčastěji při dlouhé cestě po rovné, široké a nudné dálnici. Musíte si tedy být jisti, že zvládnete cestu absolvovat.

Zdroj: Týdeník Policie

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články