Nejhorší a nejlepší sedmimístná MPV, která seženete do 50 000 korun – 2. díl

                   

5. místo: Mazda 5

Neduhem Mazdy 5 je poměrně malé prostřední sedadlo ve třetí řadě, což je důvod, proč je lepší ji považovat za šestimístné auto s občasným sedmým pasažérem. I tak je to skvělá volba, s dobrou spolehlivostí a chytrým interiérem. Skrývá také jeden trik v podobě posuvných zadních dveří, které jsou mimořádně praktické ve stísněných parkovacích podmínkách. Má sice trochu tvrdší podvozek, ale díky tomu nabídne sportovnější svezení, což je u MPV opravdu jedinečné.

4. míto: Renault Grand Scénic

Renault Grand Scénic není tak chytře navržený jako jeho rivalové – střední řada sedadel nejde složit do podlahy, ale ta zadní ano – ale je to bezpečné, pohodlné a dobře ovladatelné auto. Nevýhodou je lehce stísněný vnitřní prostor a nepřesné řazení. Ale Grand Scénic je levný a obyčejný vůz, takže tyto nedostatky lze snadno odpustit. Jen se ujistěte, že kupujete sedmimístnou verzi, nikoliv pětimístný model, který byl do modelové řady přidán později.

3. místo: Chrysler Voyager / Grand Voyager

Pokud opravdu potřebujete pravidelně vozit sedm dospělých osob, doporučujeme Chrysler Voyager, nebo ještě lépe, jeho delšího sourozence Grand Voyager, který nabízí zavazadlový prostor navíc. Pokud se vám podaří sehnat verzi s funkcí Stow & Go, které umožňuje, aby se všech pět zadních sedadel sklopilo do podlahy, což je u sedmimístných vozů za tuto cenu jedinečné, získáte zároveň malou dodávku na převážení materiálu či zboží. Ovládání je sice trochu těžkopádné, ale jinak toto auto zdobí vynikající užitná hodnota, takže pokud je pro vás při výběru auta nejdůležitějším parametrem prostor, měli byste přemýšlet o této variantě.

2. místo: Toyota Corolla Verso

Šílený design vás možná od Toyoty Corolly Verso odradí – ale nebuďte příliš unáhleni, protože při bližším ohledání je to vlastně velmi slušné MPV. Jeho variabilní sedadla můžete sklopit a přepravovat rozměrné náklady. Palubní deska je velmi inteligentně navržená a vnitřní prostor poskytuje dostatek místa pro pět cestujících v prvních dvou řadách sedadel – třetí řada sedadel bohužel nabídne pohodlné svezení jen dětem.

1. místo: Citroën Grand C4 Picasso

Svěží, moderní interiér a nadprůměrně pohodlná jízda jsou jen dvěma silnými body, které dvakrát získaly Citroënu C4 Picasso cenu „MPV roku“. Velká okna znamenají vynikající výhled, tím pádem se auto skvěle řídí a řada úsporných motorů zajistí levný provoz. A jako ojetina je ještě lákavější, protože za nízkou cenu dostanete vynikající užitnou hodnotu. Stačí se vyhnout modelům s problematickou automatickou převodovkou. Nutno ovšem poznamenat, že s naším rozpočtem se pro Cé-čtyřku budeme muset nejspíš vydat do zahraničí.

A ještě si řekneme, kterým sedmimístným MPV se vyhnout…

Hyundai Trajet

Vypadá hrozně a stejně tak se řídí. Hyundai Trajet také uvnitř vypadá levně, jezdí špatně a má hlučné motory.

Ssangyong Rodius

Nejen, že je Ssangyong Rodius bizarně stylizovaný, ale také má chudou výbavu a je strašlivý na řízení, pomalý a dost hladový.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články