Nejkontroverznější Ford Mustang představen. Elektrický Mach-E zaujme parametry

                   

Když se řekne Ford Mustang, každý si představí stylový a výkonný automobil se špičkovým benzinovým motorem, který má skvělý zvuk. To byly vždy základní charakteristiky tohoto vozu. Nutno však dodat, že nový Ford Mustang Mach-E si ponechává jenom něco. Perfektní výkon mu zůstává. Ale jinak je to jedna změna za druhou.

Ford Mustang Mach-E je elektromobil

Proč se jedná o nejkontroverznější Ford Mustang, který kdy byl vyrobený? Je to jednoduchá. Na spalovací motor zapomeňte, jelikož tento vůz je elektromobil. Žádný hybrid nebo nic podobného, ale vůz poháněný výhradně jenom elektromotory. Je celkem logické, proč vyvolává tolik emocí.

Jedná se o SUV

Druhou kontroverzní věcí je jeho vzhled. Vypadá na první pohled skvěle, to mu rozhodně nelze upřít. Problémem se však jeví to, že Ford Mustang Mach-E je SUV. A to je opět něco, co se k původní charakteristice Mustangů zase až tak nehodí. Trend je však bohužel takový a lidé voz SUV chtějí.

Skvělý výkon si ponechal

Je tu jedna pozitivní zpráva. A to skvělý výkon. Ten zůstává i nadále. Pokud máme být konkrétní, tak nejlepší verze, která bude k dispozici nabídne výkon 255 koní. A jelikož ho produkuje elektromotor, bude využitelný v podstatě okamžitě po sešlápnutí pedálu. V tomto směru auto rozhodně nezklame. V budoucnu by se měla objevit i verze GT s výkonem 465 koní, která už nezklame nikoho.

Zaujmou také jeho parametry

A co o novém voze Ford Mustang Mach-E dále vědět? Jak jsme zmínili, jedná se o SUV, které má délku 4,7 metrů a je určeno pro přepravu až 5 pasažérů. Zapomínat se nemusí ani na transport mnoha zavazadel, jelikož k dispozici je celkem 502 litrů zavazadlového prostoru. A ten je rozdělen na 402 litrů v klasické zadní a 100 litrů v přední části.

Místo klasického spalovacího motoru tedy najdeme elektromotor, který získává energii z baterií. U té nejúčinnější verze je použita baterie o výkonu 99 kWh, která by měla zajistit skutečně parádní dojezd, o hodnotě 600 kilometrů na jedno nabití. To už je v oblasti elektromobility slušný parametr.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články