Nejlepší filmy pro motoristy v karanténě, které stojí za zhlédnutí

                   

Nudíte se? Nemáte co na práci? Jste v karanténě a nemůžete ani ven z domu? Ano, jsme na stejné lodi, ale není to tak zlé. Volný čas můžete využít k práci na svém youngtimeru, naučit se podřazovat patou a špičkou, nebo, pokud jste líní – posaďte se, relaxujte a sledujte filmy s motoristickou tématikou! Níže je uveden seznam některých našich oblíbených položek, dejte nám vědět, jaké jsou ty vaše!

Senna

Pokud jste fanouškem motoristického sportu a neslyšeli jste jméno Ayrton Senna, pravděpodobně žijete na pustém ostrově. Žádný problém, teď máte spoustu času na to, abyste se dozvěděli něco o tom, kdo byl Senna. Dokument sleduje příběh závodního jezdce, který se vymykal všem škatulkám, pro kterého neexistovaly žádné hranice, který byl soutěžiější než kterýkoli jiný pilot před ním a přesto soucítil se svými kolegy a soupěři. Senna je jedním z nejlepších dokumentů, které si fanoušek motorismu může dopřát, dokonce v roce 2012 vyhrál cenu BAFTA za nejlepší dokument.

Bullittův případ

Zločin, zběsilé akční scény a ikonické automobilové honičky, co víc si můžete přát? Film se točí kolem policisty, snažícího se svrhnout šéfa gangu, který zabil svědka, který byl pod jeho ochranou. V hlavní roli se Stevem McQueenem a Fordem Mustang GT z roku 68 můžeme ve filmu Bullittův případ vidět jednu z nejznámějších automobilových honiček všech dob.

Rychle a zběsile

No, tento film není třeba představovat. Ano, série se v poslední době odchýlila od automobilů a pouličních závodů, ale bylo by neslušné ji nezahrnout do tohoto seznamu. Tato klasika stále stojí za jedno či dvě shlédnutí. Nebo tři sta. Naším oblíbeným dílem je Tokyo Drift, který ukazuje masivní automobilovou kulturu v Japonsku a staví neznámého Američana přímo do jejího středu.

Rivalové

Dramatizovaný dokumentární film Rivalové staví na plátna rivalitu legendárních jezdců Formule 1 Niki Laudy a Jamese Hunta v 70. letech. Brilantně zfilmovaný, poutavý a ani trochu přehnaný, film staví diváka mezi dva pohledy: moudrého a logického Niki Laudy a odvážného a divokého Jamese Hunta. Jedná se o jednu z největších sportovních rivalit, která je dokonale převedena do moderní filmové podoby.

Speed Racer

Speed Racer je přelomový sci-fi závodní film, který se v podstatě snaží zachytit politickou stránku motoristického sportu. Výstižně pojmenovaný protagonista Speed Racer závodí se svým skromným rodinným týmem, než se ho velký magnát pokusí koupit. Speedovi se přestává dařit, čelí následkům a snaží se překonat politiku pouze pomocí svých dovedností. Speed Racer je podceňovaná klasika.

Auta

Oblíbený kousek malých petrolheadů, potají alespoň jednou týdně sleduje celá naše redakce, Auta předvádí naše milované stroje v animované podobě a točí se kolem závodníka Nascar jménem Lightning McQueen. Nejnovější ze série jsou Auta 3, která ukazují, jak McQueen, který byl kdysi mladou nadějí, je nyní zastíněn auty s novější technologií a jak trénuje, aby se jim vyrovnal. Jak pro malé, tak pro velké, Auta jsou naprostá povinnost.

Le Mans ’66

Le Mans ’66 je skutečný příběhs několika vrstvami – jak vzniklo soupeření Fordu a Ferrari, cesta Fordu do Le Mans, vstup Carolla Shelbyho, ale celý příběh se točí kolem ryzího talentu závodního jezdce Kena Milese. S Kenem se těžko pracovalo, nikdy neměl korektní vyjadřovaní ani vystupování, ale dokázal jet rychleji než kdokoli jiný na trati. Le Mans ’66 je nesmírně poutavý, emotivní a inspirativní film.

Můj auťák Brouk

Další klasika, kterou si může užít celá rodina. Můj auťák Brouk je příběh automobilu a jeho vztahu s majitelkou. Film dodává emoce a charakter vozu Volkswagen Brouk z roku 1953 a vypráví o řadě zvratů, které vedly k tomu, že Herbie bude závodit v Nascar. Můj auťák Brouk je zábavný film, který lze sledovat znovu a znovu.

60 sekund

Rychlá auta, akce a Angelina Jolie, to je snad dostatečné lákadlo na to, abyste se na tento film podívali. Film je nicméně o zloději automobilů, který musí ukrást 50 aut za tři dny, aby osvobodil svého bratra ze spárů mafiánského šéfa. Automobilové obsazení je také bombastické, uvidíte třeba Ferrari 275 GTB / 4, De Tomaso Pantera a automobilu tak kultovního jako samotný film – Shelby Mustang GT500 z roku 67 alias Eleanor. Nezapomeňte, že se jedná o remake filmu z roku 1974 s velmi podobným příběhem, který si možná budete chtít pustit také.

Kurýr

Kurýr, film, nikoliv série, je akční film o Franku Martinovi, který se živí řízením. Ano, možná je to až příliš zjednodušené. Frank může být vaším řidičem na útěku, může přepravovat vaše „vzácné zboží“ a může být vaším nejhorším nepřítelem, pokud porušíte jeho pravidla. Ano, má pravidla a velmi přísná. Auta, která řídí během tří filmů, jsou dlouhé černé luxusní německé sedany, které celému filmu dodávají šmrnc.

Baby Driver

Film je podobný Kurýrovi v tom, že se řidič nepodílí na žádném z trestných činů přímo, ale pouze sedí za volantem. Baby Driver vám ukáže rychlou jízdu, kaskadérské kousky a zabijácký soundtrack. Hlavní protagonista Baby, není zločinec a nechce jím být, ale brzy se do zločinu namočí příliš hluboko na to, aby toho mohl nechat. Musí jet co nejrychleji, jinak hra končí.

Užijte si tyto filmy ve svém volném čase, dejte nám vědět, které se vám líbily a které ne. A pamatujte, neustále si myjte ruce a zůstaňte doma, aby se snížilo reprodukční číslo!

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články