Nejlepší ojeté sedany, které nabízejí styl, pohodlí a hlavně dostatečně velký zavazadlový prostor

                   

Limuzína nemusí být nutně jenom manažerským vozem, kterým je třeba udělat dojem na obchodní partnery, nebo klienty. Může se směle jednat o rodinné auto, které nabídne velmi pohodlné svezení na delších cestách, dostatek výkonu na to uvést celou rodinu, ale i velkou bezpečnost pro všechny pasažéry. A aby se dalo vyrazit i se všemi zavazadly, je třeba zvolit tu limuzínu, která má dostatečně velký zavazadlový prostor. Vybrali jsme ty nejzajímavější kandidáty.

Audi A6 C6

Audi A6 je známým a často doporučovaným vozem, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a jízdní komfort. Auto ale můžeme doporučit také tomu, kdo hledá i praktičnost v podobě zavazadlového prostoru. Jeho objem je slušných 546 litrů, takže je tato Audina zajímavou volbou i pro klasické rodinné cestování. Během něho zaujme třeba solidní výbava, nebo i výkon v případě třílitrového vznětového motoru V6, který však má i své odpůrce z důvodu možných servisních nákladů.

iZdroj fotografie: Ford
ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ford Mondeo

I známý Ford Mondeo můžeme zařadit do segmentu stylových praktických limuzín. A to dokonce ve dvou karosářských verzích. Může se jednat o Ford Mondeo liftback, který nabídne zavazadlový prostor o objemu 540 litrů, nebo se může jednat o Ford Mondeo sedan, kde je objem zavazadelníku ještě o deset litrů větší a má hodnotu 550 litrů. Pokud věnujete pozornost výběru, patrně nešlápnete vedle. Zvláště pokud zvolíte naftovou verzi, která se perfektně hodí na pravidelnější delší cesty.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Volkswagen Passat B6

Pro mnoho lidí je Volkswagen Passat jasnou volbou, pokud hledají solidní, spolehlivé a stále dobře vypadající ojeté auto. Generace B6 je dlouhodobě pozitivně hodnocena, i když na předchozí generaci přece jenom lehce ztrácí. Oproti ní je tato generace zase o určitý krok vpředu, a v případě dvoulitrového motoru TDI CR (Common Rail) rozhodně nezklame. A to ani když se budete balit na rodinnou dovolenou, jelikož pod víko zavazadelníku naložíte věci až do celkového objemu 565 litrů. Do Passatu se tak vejde skoro vše.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Škoda Superb II

Na závěr nesmíme opomenout ani mladoboleslavského zástupce. Model Škoda Superb druhé generace, který je taktéž celkem slušně vybavenou komfortní limuzínou, která nezklame ani svou praktičností co do velikosti zavazadlového prostoru. Podobně jako Passat, i Škoda Superb nabízí objem zavazadelníku o hodnotě 565 litrů. Unikátní je jistě i přístup do zavazadelníku, který lze otevírat dvěma způsoby. Z hlediska motorizací je dobré být na pozoru u jednotek 1.8 a 1.4, zatímco v případě dvoulitru můžete být zcela klidní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články