Nejlepší sedmimístná MPV, která seženete do 50 000 korun – 1. díl

                   

Pokud si myslíte, že si takové vozidlo pravděpodobně nemůžete dovolit, zamyslete se znovu. Dokonce i s naprosto titěrným rozpočtem je zde celá řada prověřených aut. Takže pokud máte pocit, že ve svém současném autě máte málo místa a potřebujete více prostoru za málo peněz, ukážeme vám, jaká sedmimístná MPV si můžete pořídit.

10. místo: Volkswagen Sharan

Abychom nastavili laťku, první volbou je Volkswagen Sharan. Pohodlný, úsporný a dobře postavený, tento model Sharanu sdílí mnohé s příbuznými vozy, Fordem Galaxy a Seatem Alhambra – i když skutečnost, že VW je dražší než jeho dva bratranci, vám v této cenové hladině nabízí méně možností, což je jeden z důvodů, proč je v žebříčku níže.

9. místo: Seat Alhambra

Seat Alhambra je samozřejmě stejné auto jako Sharan, jen s jinou značkou na čumáku. Nicméně skutečnost, že může být levnější, znamená, že odstrkává své sesterské auto na chvost. Stejně jako Sharan je Alhambra velkým, staromódním MPV, což znamená, že je poněkud těžkopádné a jeho pět zadních sedadel se dá jen sklopit nebo vyndat, nedají se schovat do podlahy, takže až budete chtít odvézt větší náklad, budete je muset nechat doma.

8. místo: Renault Espace / Grand Espace

Renault Espace byl jedním z prvních MPV a také jedním z nejvíce avantgardních. Jeho neobvyklé uspořádání palubní desky znamená spoustu úložného prostoru a jeho interiér je vzdušný​ a velkorysý. Další silnou stránkou je pohodlná jízda. Zadní sedadla se skládají do podlahy, což je praktické, i když i při sklopení stále trochu vyčnívají. Pokud potřebujete vozit sedm lidí i jejich zavazadla, volte verzi Grand Espace.

7. místo: Ford Galaxy

Ano, Ford Galaxy je v mnoha směrech totožná s Sharanem a Alhambrou, ale má oproti těmto dvěma autům jednu výhodu – Fordů Galaxy bylo vyrobeno opravdu mnoho. To snižuje cenu a znamená, že můžete snadno najít kus v mnohem lepším stavu. A stále získáte stejnou elegantní palubní desku, velký výběr motorů a dostupné náhradní díly i nízké náklady na údržbu. Pokud budete potřebovat auto, které pohodlně uveze sedm dospělých, Galaxy je skvělou volbou.

6. místo: Opel Zafira

Seznam obvyklých problémů s takto starou Zafirou znamená, že nákup tohoto auta je třeba pojmout velmi zodpovědně. Je ovšem nemožné ignorovat hodnotu, kterou sedmimístný Opel nabízí, a bonusem je jeho neuvěřitelná všestrannost. Vyberte si moudře a kupte pouze kus s jasnou servisní historií, který jede dobře a vypadá, že se uvnitř uklízelo a vůbec se o něj někdo hezky staral. To vám zaručí, že si za pakatel pořídíte skvělé sedmimístné auto.

Pokračování v druhém díle…

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články