Nejlepší střešní nosiče pro snowboardy na zimu

Přemýšlíte, jak snad bezpečně převážet snowboard v autě? Snowboard uvnitř auta rozhodně není nejlepší možností.

                   

Nejen že zabere hodně místa, ale jeho ostré hrany můžou v případě kolize ohrozit posádku. Vsaďte raději na střešní nosič na snowboard. V následujících řádcích vám poradíme, jak vybrat ten pravý pro vaše potřeby.

Převážejte snowboard bezpečně na střeše vašeho vozu

Tím samozřejmě nemyslíme přímo na střeše přilepený třeba oboustrannou páskou. Ideální je pořídit si nosič na snowboard, nebo střešní box. Jak už jsme naťukli v úvodu, snowboardů převážený na střeše šetří místo v autě a především jde o významný krok směrem bezpečnosti celé posádky. Nehrozí totiž, že by se lidé v autě pořezali o hrany snowboardu v případě prudkého brzdění, nebo autonehody.

Magnetický nosič ocení méně technicky zdatní snowboarďáci

Magnetické nosiče na snowboardy patří mezi cenově dostupné a zároveň na montáž nenáročné řešení, jak převézt snowboard na hory. Magnetický nosič zaručí rychlé a bezpečné připevnění během pár sekund bez nutnosti použití příčníků nebo jakéhokoliv nářadí. Výborný je například magnetický nosič snowboardů Menabo Aconcagua, který uveze 2 snowboardy, nebo 3 páry lyží a je navíc uzamykatelný.

i

Menší nevýhodou je, že magnetické nosiče jsou většinou koncipované maximálně pro 2 snowboardy a nejdou použít na auta se střešním oknem, nebo panoramatickou skleněnou střechou. Je třeba také dát pozor, abyste si při montáži nepoškrábali lak na střeše.

V nosiči na příčníky bude prkno držet jako přibité

Jestli už máte koupenou zahrádku na auto a potřebujete převážet více snowboardů, vsaďte raději na nosič lyží a snowboardů na příčníky. Princip fungování těchto nosičů je velmi jednoduchý, ale účinný. Lyže nebo snowboard jednoduše vložíte mezi pogumované čelisti nosiče a přední i zadní část nosiče zamknete pro větší bezpečnost. Jednoduché, bezpečné a hlavně funkční!

Jednotlivé modely se mezi sebou liší především v délce úložné plochy. Například oblíbený nosič lyží Thule SnowPack L uveze až 4 snowboardy nebo až 6 párů lyží. Možné jsou i různé kombinace v případě, že máte v rodině lyžaře i snowboardisty.

Máte malý kufr? Pořiďte si střešní box!

Zimní výbava na hory nejsou jen snowboardy a lyže. To máte boty, helmy, zimní bundy a další oblečení, které zabere spoustu místa v autě. Pokud se na hory vydáte s celou rodinou, může být někdy problém se do menšího auta poskládatVysvobození přinese střešní box, do kterého pohodlně umístíte nejen lyže a snowboardy, ale také hůlky, boty a další zimní výbavu.

i

Uznáváme, že ceny střešních boxů jsou trošku někde jinde, než nosičů na lyže a snowboardy, ale na druhou stranu rakev na auto můžete využít i v létě na cestu k moři. Naskládat do ní můžete téměř cokoliv. Jenom byste měli myslet na to, aby vám v ní zavazadla příliš necestovala. Ideální je zajistit všechny předměty v boxu pomocí integrovaných popruhů.

Cenová hladina střešního boxu se odvíjí nejen od jeho délky a šířky, ale záleží také na značce a kvalitě materiálu. My můžeme vřele doporučit střešní boxy Thule. Za své peníze dostanete kvalitní a uživatelsky přívětivé rakve na auto, které vydrží i drsnější zacházení. Při výběru boxu zohledněte kromě délky a počtu převážených snowboardů a lyží také nosnost rakve maximální zatížení střechy vozu.

Důležitým aspektem pro výběr boxu jsou také rozměry vašeho vozu. Na trhu najdete střešní rakve různých velikostí. Dlouhý box na krátkém autě vám může bránit ve výhledu.

Jak bezpečně jezdit s nosičem či boxem na střeše?

Počítejte s tím, že dodatečný náklad na střeše vozu o něco zvýší odpor vzduchu i spotřebu vozu. Řiďte se také návodem výrobce, který obvykle uvádí maximální rychlost, kterou lze s nákladem na střeše jet.

Rychlost jízdy přizpůsobte nejen pokynům výrobce, ale také stavu vozovky, počasí i vlastním řidičským schopnostem. Myslete na to, že například naložený střešní box výrazně ovlivní i těžiště vozu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články