Evropští řidiči se zbláznili, Tesla se prodává lépe než Dacia. Jaké automobilky nekompromisně vládnou trhu?

Prodej automobilů v Evropě za první pololetí. Na prvním místě se umístili evropské značky automobilů. Americké Tesle, ale chybělo jen málo, aby obsadila pomyslnou první příčku.

i Zdroj fotografie: Duster
                   

Výsledky za první pololetí v prodeji elektromobilů v Evropské unii ukázaly. že zejména v červnu 2021 se Tesla Model 3 prodával lépe než Dacia Sandero. Americká značka Tesla měla velmi blízko k rekordu. Co není ale může být, třeba do konce roku se Tesla postaví na pomyslný vítězný stupínek.

Výsledky prodeje elektromobilů

K rekordnímu počtu prodaných vozů Tesla málem došlo už v březnu, ale umístila se až na čtvrté pozici, na prvním místě byl Volkswagen Golf, kterého se prodalo asi o 2500 kusů více. V červnu se prodalo mnohem více elektromobilů a tak se Tesla umístila na krásné druhé pozici v pomyslném žebříčku prodeje automobilů, překonala tak prodeje i vozů Dacia Sandero a první se opět umístil Volkswagen Golf. Zdá se, že to nebude trvat dlouho a Tesla se umístí na první pozici.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Výsledky Tesly

Tesla ovšem sčítá výsledky prodeje čtvrtletně, což tedy může výsledky a umístění v řebříčku ovlivnit. To ovšem nemění nic na tom, že Elon Musk prodal 65 976 elektromobilů, což z Tesly dělá nejprodávanější elektromobil v Evropě. Na druhém místě se umístil Volkswagen ID.3 , kterého se prodalo 30 292 kusů.

Na předních příčkách se objevil i Peugeot

Francouzská značka obhájila první místo v seznamu nejprodávanějších SUV. Nejprodávanějším SUV se stal Peugeot 2008 s počtem prodaných vozů 106 243, hned za ním se umístil Volkswagen T–Roc, ale o pouhých 100 kusů.

iZdroj fotografie: Peugeot

Automobily, které byly nejprodávanější

V první desítce nejprodávanějších automobilů za první pololetí tohoto roku byli také Toyota Yaris, ale i další ze zástupců Francouzských automobilek Renault Captur. Ač má tedy Tesla v prodeji značnou převahu, stále není na první pozici v prodeji. Německá automobilka Volkswagen má stále značnou převahu. V žebříčku první desítky naleznete i zástupce značek Fiat, Dacia ale i Opel.

Jednoho dne se třeba Elon Musk dočká a obsadí první příčku v prodeji automobilů v Evropě. Zatím převážně vítězí zdejší značky, mezi které patří právě německý Volkswagen nebo francouzský Peugeot.

Zdroj: Tesla, CarsWeek

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění