Nejrozumnější ojetá kombi s pohonem čtyř kol, která stojí za koupi. Vydrží stovky tisíc kilometrů

                   

Kombíky se těší velké popularitě. Právě jejich dostatečně velký zavazadlový prostor z nich dělá praktické auto, po kterém sáhne nejedna rodina. Mnoho modelů však může mít jednu drobnou vadu, kterou je absence pohonu čtyř kol. Ten se přitom může hodit jak v případě, kdy vyrážíte v zimě na hory, kdykoliv během roku na chatu, nebo kamkoliv, kde není úplně dokonale sjízdný terén. Krom toho čtyřkolka může přinést i lepší chování a zážitky i na běžných silnicích.

Pokud se poohlížíte po kombíku, který by měl zároveň pohon všech čtyř kol, dáme vám několik tipů, které v segmentu ojetých vozidel vyhledat. Takové kombi svou praktičnost rázem posune ještě o kousek dopředu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Audi A4 Allroad

Populární Audi A4 Allroad je velmi zajímavým kandidátem v případě, že hledáte ojeté kombi s pohonem všech čtyř kol. Auto debutovalo již v roce 2009, označované jako B8. I díky tomuto stáří se dají najít poměrně cenově solidní vozy. Kdo však raději něco novějšího, ten může sáhnout i po verzi z roku 2015. Pokud jde o motorizaci, velmi slušnou volbou bude stoprocentně naftový motor 2.0 TDI, který zaujme jak svým výkonem, tak i svou hospodárností. Pro běžné rodinné použití tohoto vozu ideální volba. Zároveň však upozorněme, že je to Audi, což může oproti jiným automobilkám znamenat i o něco vyšší servisní náklady, hlavně pokud jde o ceny náhradních dílů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Opel Insignia Country Tourer

I když podle některých má Insignia své mouchy, může se jevit jako slušná volba. Tedy pokud hledáte kombík s pohonem všech čtyř kol spíše na běžnou jízdu, než na terén. V něm totiž Opel Insignia Country Tourer až tak dobře neobstojí, i pro svou ne úplně dokonalou světlou výšku. V zimě na hory, nebo na polní cestu vedoucí k opuštěné chatě, je však dobrým řešením. Auto lze pořídit s rokem výroby od 2013 do roku 2017. Pokud bychom měli dát tip na vhodnou motorizaci, určitě se doporučujeme držet osvědčené nafty. Konkrétně potom dieselového motoru  2.0 CDTi, který bylo možné najít i s naladěním na výkon 170, nebo dokonce 195 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Škoda Octavia Scout

Při výčtu kombíků s pohonem čtyř kol bychom měli zamířit také do našich luhů a hájů. Tedy obrazně řečeno do Mladé Boleslavi, k modelu Škoda Octavia Scout. Slušná světlá výška, nebo několik ochranných prvků jsou důkazem toho, že se dá s vozem vyrazit i do méně náročnějšího terénu, kde pohon 4×4 rozhodně nezklame. Roli při výběru může pochopitelně hrát i váš budget, a tak můžete zamířit buď k druhé generaci Octavie, nebo k té mladší, tedy ke generaci třetí. Obě možnosti jsou určitě dobrou volbou a tak roli skutečně hraje to, jak staré auto chcete a kolik na něho máte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články