Nejrychlejší sériově vyráběná auta, která se nemusí stydět ani na závodním okruhu

V dnešním článku si představíme několik rychlých aut, která se dají sehnat i u běžných automobilových značek.

i Zdroj fotografie: Honda
                   

Mnoho lidí, zejména pánů si potrpí na krásná a rychlá auta. Možná si tím plní své klukovské a dětské sny, nebo jednoduše mají v takových autech zálibu. Pokud do takové skupiny lidí patříte i vy, a pokud bohužel zrovna nedisponujete několika miliony navíc, nezoufejte. Rychlá auta nevyrábí pouze Bugatti, Mustang nebo Ferrari, ale dají se sehnat i u běžnějších značek a za podstatně menší částky. Nejedná se sice o závodní auta a auta která mají všude po světe přídomek „nej“, ale vzhledem k povoleným rychlostem a jízdnímu řádu nás, to asi nebude zas takový problém.

Honda – Civic Type R

Tento elegantní a zároveň sportovní čtyřkolový miláček bude svého držitele těšit díky svému opravdu krásnému výkonu v podobě 306 koňských sil a nástupem rychlosti do 5,4 sekundy. Výhodou je také čtyřválcový motor o objemu 2,0 litru a rychlostně zvládne 272 kilometrů za hodinu, s čím už může být nejeden milovník rychlé jízdy opravdu rád.

iZdroj fotografie: Honda

Hyundai – Veloster N

Podobně jako i Honda nabízí Hyundai tento sportovní vůz s volitelným výkonovým balíčkem, který produkuje sílu 275 koní a za pouhých 5,5 vteřin dokáže zrychlit až na 97 kilometrů za hodinu. Majitel tohoto vytuněného krasavce tak musí mít znatelně citlivou nohu a jízdu si tak užije přímo dokonale.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Infiniti – Q60 Red Sport 400

Jedná se o nejrychlejší vůz, který tato výrobní značka aktuálně prodává a se svým výkonem 400 koní se jistě může měřit i s rychlými auty od jiných světových společností. Za pouhé čtyři a půl vteřiny se rychlostně dokáže dostat na 97 kilometrů za hodinu jeho maximální rychlost je 250 kilometrů za hodinu.

iZdroj fotografie: Infiniti

Nissan – GT-R Nismo

Další krásné auto s ještě krásnějšími vlastnostmi, o kterých vás přesvědčí 600 koňských. Potřebuje pouhé 2,2 vteřiny, za které se tento vůz dokáže dostat až na rychlost 300 km/hod a tím se přiblížit své maximální rychlosti, která je 330 km za hodinu. Jeho cena je však poměrně vysoká, a proto se výrobci rozhodli vytvořit GT-R Track Edition, ve které najdete upravený model tohoto vozu, který je cenově mnohem přístupnější.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Toyota – Supra 3.0

Momentálně nejrychlejší auto tohoto výrobce vozů, které se pyšní hrdým výkonem v podobě 382 koní. Nástupní čas rychlosti je velmi slušný – pouze 3,9 sekundy a nejvyšší možná povolená rychlost je 250 kilometrů za hodinu, čímž se toto auto řadí mezi rychlejší vozy, ale nepatří mezi tu největší špičku.

iZdroj fotografie: Toyota
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články