Nejslavnější filmová auta všech dob, poznáte je všechna?

                   

Filmoví fanoušci akčních nebo sci-fi filmů si jistě vzpomenou na níže zobrazené prototypy speciálně upravených modelů či fiktivních strojů, které se ohromily diváky všech věkových kategorií.

Aston Martin DB5

Na první místo dáváme legendární vůz Aston Martin DB5 slavného agenta 007, Jamese Bonda. Aston Martin DB5 se objevil v dílech Goldfinger a Thunderball. James Bond si mohl zařídit také BMW nebo Lotus, ale typické tvary britského supervozu se vryly do paměti snad všem fanouškům bondovek. V Astonu jezdil například Sean Connery, Pierce Brosnan i Daniel Craig. Ačkoli vůz upravený pro bondovky disponuje celou řadou super funkcí, jako například vystřelením katapultovacího sedadla, zabudovanými kulomety, kouřovou clonou nebo rozprašovačem oleje, tak je sám o sobě nezapomenutelným vozem.

DeLorean DMC-12

Nadčasový vůz s futuristickým designem vyrobený z nerezové oceli, navržený Giorgettem Giugiarem, byl vyobrazen na nespočetném množství plakátů, zdobící snad všechny chlapecké pokojíčky. V upravené podobě se objevil pro film Návrat do budoucnosti. Opravdových vozů DMC-12 se vyrobilo na 8 583 kusů. Pod kapotou tohoto stroje dřímá 2,9 litrový motor o síle 130 koňských sil. A k čemu vůz ve filmu sloužil? Měl zajistit pohodlné cestování v čase svému majiteli Martimu McFly, kdy hlavní hrdina měl napravit chyby z minulosti.

The Beast

Upravený model Chevrolet Corvette s názvem The Beast se ukázal v hlavní roli ve fimu Rally Smrti, po boku legendárního Sylvestra Stallona. Ačkoli je film natočený v roce 1975, dodnes je toto ozubené monstrum uznávaným autem všech malých kluků a postrachem každého nepozorného chodce, kterého postihla moderní nemoc Smartphone Zombies.

KITT

David Hasselhoff se proháněl v jednom z nejslavnějších seriálů své doby Knight Rider super vozem, který drtí příčky nejoblíbenějších vozů všech dob. S Kittem zvládl dohnat všechny zločince rychlostí blesku, když zmačkl kouzelné tlačítko turbo boost. Navíc si s vozem během zběsilé honičky skvěle popovídal. Kdo by nechtěl mít ve svém autu super parťáka?

Dodge Charger

Legendární Dodge Charger je televizním super hrdinou. Ukázal se v mnoha filmech, vidět jsme ho mohli například v Dirty Mary a Crazy Larry a Dukes of Hazzard , ale nejúspěšnější a nejdramatičtější roli si střihl ve filmu Rychle a zběsile. Tímto vozem tehdy Vin Diesel probudil tuningovou vášeň v srdci všech milovníků aut po celém světě!

GMC Vandura

GMC Vandura se v kultovním A-Teamu objevila v téměř nezměněné sériové výrobě. Její parťák, stále zachmuřený B.A v podání Mr.T, nedal na svou plechovou krásku dopustit. Jediná úprava, která se na téhle dodávce udělala, bylo ozvláštnění černé barvy výrazným červeným pruhem sahajícím k zadnímu spoileru shodné barvy a vpředu jí přibyla klasická terénní mříž. Pak už jen stačilo sehnat nezaměnitelné disky a Vanduru si v tu chvíli oblíbilo tolik nadšenců, že se její prodej několikanásobně zvýšil. Vůz byl přímým konkurentem Transitu.

Eleanor

Pamatujete si ještě na Eleanora z filmu 60 sekund? Tam se upravený Mustang Shelby GT 500 Super Snake z roku 1967 se jménem Eleanor objevil po boku Nicolase Cage, který si vůz jednoduše ukradl. Máte slabost pro Ford? Pak si můžete Eleanor na eBay koupit v rozmezí od jednoho do čtyř milionů korun.

Chevrolet Camaro

V sérii filmů Transormers se objevilo žluté Chevy Camaro, které tu představovalo osmimetrový kolos Autobot pocházející odněkud z vesmíru, s možností převtělení do klasického osobního vozu. Camaro se objevuje v každém z dílů Tranfsormers, ikonové je však to sedmdesátkové z prvního dílu.

Ford Falcon XB GT Interceptor

Ve filmu Šílený Max si zahrál slavný Ford Falcon XB GT Interceptor, který řídil ve světě bez zákonů a pravidel Mel Gibson. Filmová série byla natáčená v Austrálii, kde se k natáčení použily tamní vozy. Auto si ve filmu Šílený max z roku 2015 chvíli zařídil i tom Hardy. A čím byla tato kára výjimečná? Ukrývá v sobě například barely s benzínem, které jistí nálož.

Tumbler

Ikonický batmobil Tumbler se objevil ve filmu Temný rytíř. Prototyp vozu představoval armádní stroj, určený ke skokům přes vodní hladiny a šlo o upravené Lamborghini do podoby jakéhosi tanku, kterého drobné nerovnosti na silnici rozhodně netrápí. Ve filmu se ukázal po boku hlavního hrdiny Batmana.

Gigahorse

U šíleností ještě chvíli zůstaneme. Za zmínku totiž stojí ještě tento vůz s názvem Gigahorse, který se objevil ve filmu Šílený Max. Auto, nebo stroj, jak chcete, disponuje neobvyklou snění plechových vylepšováků. Nejvíce podobných monster bylo použito v posledním díle, kde se objevil i tento vyobrazený exemplář. Poznali byste, že šlo o upravený Cadillac?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články