Nejsou známá, ale jako ojetina mohou vyhovět i náročným zákazníkům

                   

Když se doporučuje ojeté auto, většina odborníků i mechaniků zmíní několik známých značek a jejich modelů. Trh s ojetými vozy je však mnohem rozmanitější. Podívejme se společně na výčet méně známých ojetin, o kterých sice není moc slyšet, ale přitom mohou být velmi zajímavé.

Alfa Romeo Brera

Mnozí mají z vozů Alfa Romeo velké obavy pro jejich nespolehlivost, která je s nimi spojována. Není to však tak špatné, jak se říká. Roli hraje především konkrétní model a to, jak se o něj majitel staral. Dobrým tipem tak může být velmi stylově vypadající Alfa Romeo Brera. Auto z let 2005 – 2010 láká na originální styl a zajímavý výběr motorizací. Z těch nejlepších můžeme doporučit benzinový motor 1,75 TBi s výkonenm 200 koní, nebo naftový 2,4 JTD s točivým momentem 400 Nm.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

BMW Z3

Tahle ojetina samozřejmě nebude to pravé pro rodiny, ale pro mladého člověka, nebo milovníka kabrioletů rozhodně přijde tato volba více než dobrá. Auto se vyrábělo v letech 1995 – 2002 a dnes ho lze pořídit i za celkem slušné ceny. Vůz byl vyráběn hned v sedmi verzích pohonu, včetně M varianty, což znamená mít pod kapotou motor o objemu 2,8 litrů s výkonem 192 koní, který je vzhledem k nízké hmotnosti osvědčenou volbou.

Chrysler PT Cruiser

Kamkoliv přijedete v tomto autě, tam budete jistě středem pozornosti. Stačí se podívat na jeho design a bude vám jasné proč. Je skutečně neobvyklý a výrazný. Přesto není důvod toto auto hned zatracovat. Vůz vyráběný v letech 2000 – 2010 je vzhledem k nižšímu zájmu prodávaný za skutečně velmi nízké ceny. Pod kapotou nezklame slušná benzinová motorizace a v létě každého potěší možnost užít si stylovou jízdu bez střechy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Fiat Croma

Mnohými zbytečně opomíjené zajímavé auto. V druhé generaci vyráběné v letech 2005 – 2010 může být Fiat Croma poměrně slušným vozem za dobrou cenu, který nadchne svou praktičností, pokud jde i o dostatečně velký zavazadlový prostor. Pod kapotou jsou navíc mnohými stále velmi chtěné dieselové motory, a to buď 1,9 JTD a 2,4 JTD, které jsou z dostupných možností rozhodně tou nejlepší volbou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články