Nový žebříček nejspolehlivějších ojetin: „Kupte je, dokud můžete. Lepší auta už nikdy nevyrobí,“ naléhají experti

Plánujete koupi ojetiny mladší deseti let? Máme pro vás nejnovější žebříček vůbec nejspolehlivějších ojetých vozů z této věkové kategorie. Nechte se inspirovat vozy, jejichž koupě pro vás patrně nepředstavuje riziko.

i Zdroj fotografie: Jiří Louthan pro AutoŽivě.cz
                   

Žebříček nejspolehlivějších vozů se stářím do deseti let v prémiovém segmentu vzešel z průzkumu odborníků z online recenzního servisu Avtotek právě v letošním roce. Během studie odborníci zjišťovali, kolik oprav je potřeba na jeden vůz, a zohlednili také počet najetých kilometrů u vozů mladších 10 let.

Levný Mercedes vede

Na první pozici jejich žebříčku nejméně poruchových vozů se umístil Mercedes-Benz třídy B. Jedná se paradoxně o jednu z nejlevnějších řad mezi vozy Mercedes. Mercedes-Benz řady B, který se vyrábí od roku 2005, patří mezi kompaktní MPV a dalo by se říci, že je to v zásadě větší varianta řady A, navíc povětšinou se silnějšími motorizacemi.

Značka Mercedes-Benz (třída B, CLS, M) vede mezi ostatními značkami vozů jako suverénně nejspolehlivější. Do první pětky se k nim přiřadilo pouze BMW 4 Gran Coupe a také Volvo V40 Cross Country.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Vozy v prezentovaném hodnocení nejenže obstojí ve zkoušce času, ale také dokáží minimalizovat starosti spojené s jejich údržbou,“ zdůraznil Konstantin Boldyrev, Senior Business Development Manager společnosti Avtotek.

Další BMW, Volva a také Land Rovery bodují

Na šestém místě se umístil oblíbený sedan Volvo S60, na sedmém malé BMW řady 1 a na osmém opět Mercedes-Benz, tentokrát ovšem SUV z modelové řady GLA. Žebříček nejspolehlivějších vozů doplňují BMW 3 GT a opět SUV v podobě Mercedes-Benz třídy GLK. Na dalších místech žebříčku jsou vozy britských výrobců – MINI Cooper, Land Rover Freelander a Land Rover Discovery.

Nejspolehlivější vozy do stáří 10 let v rámci prémiového segmentu přehledně

PoziceModel
1.Mercedes-Benz B
2.Mercedes-Benz CLS
3.Mercedes-Benz M
4.BMW 4 Gran Coupe
5.Volvo V40 Cross Country
6.Volvo S60
7.BMW 1
8.Mercedes-Benz GLA
9.BMW 3 GT
10.Mercedes-Benz GLK
11.MINI Cooper
12.Land Rover Freelander
13.Land Rover Discovery

Když to shrneme, tak v prémiovém segmentu aut se mezi nejspolehlivějšími vozy etablovalo hned pět modelů od Mercedesu, tři BMW, dvě Volva, dva Land Rovery a jeden MINI Cooper. Výsledky v zásadě nejsou až tak překvapivé a korespondují z dlouhodobým vnímáním spolehlivosti daných značek v očích veřejnosti. Nicméně je to rozhodně vodítko pro ty, kdo se rozhodují pro koupi nového prémiového vozu či vozu ze segmentu ojetin, ovšem do stáří 10 let.   

Kterému z vozů v našem žebříčku byste při koupi prémiové ojetiny dali přednost a proč?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Jiří Louthan

Zkušený automobilový novinář, který seděl za volantem více než 500 různých aut, přináší svůj bohatý repertoár zkušeností do nového pořadu AutoŽivě. Můžete ho sledovat na české službě Stream i YouTube.

Zobrazit další články