Největší fanoušek Rychle a zběsile má ve sbírce téměř všechna legendární auta

V Kanadě bydlí muž, kterého je možné právem nazvat jako pravděpodobně největšího fanouška televizní série Rychle a zběsile. Pořídil si kopie všech aut, které se zde objevila.

i Zdroj fotografie: Unsplash.com
                   

Obdivovatelé hudebních skupin, filmů, seriálů a další produkce rádi podpoří svého favorita koupí jejich trička, hrnečku nebo jiného pamětního předmětu. To však není případ tohoto muže z Kanady, jenž si hodlá pořídit všechny vozy, které se v jeho oblíbené filmové sérii objevily v rukou hlavních aktérů a upravit je přesně podle televizní předlohy.

Neoblomná láska k Fast & Furious

Muž, o kterém mluvíme žije v Edmontonu a jeho zápal pro tuto filmovou ságu překračuje běžně vídané. Jmenuje se Jorge a své nadšení z televizního Rychle a zběsile sdílí s diváky na YouTube kanále Roads Untraveled, který spravuje. Původně vše začalo jako koníček koupí prvního vozu, jenž následně přerostl ve vášeň.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Sběratelovým oblíbencem je Nissan GT-R.

Jorge v jeden okamžik vlastnil 24 automobilů, které byly přesnými replikami kousků z filmové série. Jeho vozy kopírují nejen vlastnosti televizních předloh, ale dokonce si dal tu práci se shodným lakováním. Sám přitom přiznal, že některé z jím vlastněných automobilů už koupil jako repliku, ty však v dílně ještě upravil.

Co v jeho sbírce naleznete

Vzhledem k tomu, že sběratel vlastní 24 aut (dnes už to může být jiný počet), není vhodné vyjmenovávat přesně všechny. Sám Jorge však označil za jedno z nejkrásnějších jeho modrý Nissan Skyline R34 GT-R, který vypadá jako závoďák ze čtvrtého dílu. Sběratel si zamiloval taky oranžovou Supru, kterou si sám upravil, tu stejně jako Nissan řídil zesnulý herec Walker.

iZdroj fotografie: commons.wikipedia.org
Jedním z rychlejších kousků je Mazda RX7 Veilside z dílu Tokyo Drift.

Nevlastní však pouze auta, která řídil Paul Walker, jelikož je jeho cílem vlastnit všechny vozy předních protagonistů série. Ve sbírce nalezneme také Mazdu RX-7 Veilside Fortune – ta se objevila v díle Tokyo Drift. Jorge přitom není obdivovatelem pouhé původní série, na což ukazuje i fakt, že do kolekce zařadil Toyotu Supra 2020, která se teprve objeví v připravovaném 9. díle.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu