Největší sběratel aut natočil svou přísně střeženou garáž. Vlastní 7 000 aut v hodnotě 125 miliard Kč a privátní servis

Kdo viděl někdy v životě Ferrari Enzo? Moc takových lidí není, existuje ale člověk, který jich má v garáži celé stádo.

i Zdroj fotografie: London Concours / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Sbírat auta, to není levný koníček, ani když se jedná o zcela obyčejné automobily, které lze běžně koupit. Jakmile nadšenec koupí auto, musí za něj začít platit. Pojištění, servis, a tak stále a pořád dokola. V lepším případě hodnota auta roste, takže při pozdějším prodeji majitel vydělá, ale realita je obvykle přesně opačná.

Sbírat auta vyžaduje odpovědnost. A značné finance

Jeden muž je považován za největšího sběratele automobilů na světě. V přepočtu za ně utratil již 125 miliard korun a jeho sbírka čítá neuvěřitelných 7 000 exemplářů. Termín neomezený rozpočet je obvykle jen frází, finanční zásoba má povětšinou nějaké hranice a sběratel aut dříve či později narazí na to, že si nějaké auto nemůže dovolit.

iZdroj fotografie: London Concours / Creative Commons / CC-BY-SA

Ne tak brunejský sultán Hassanal Bolkiah, známý svým extrémním bohatstvím. Ten nejenom že může mít cokoli, na co jen pomyslí. A může si koupit jakékoli auto si zamane, což také bez uzardění dělá. Ale také s přehledem zvládá uskladnění všech svých unikátních dvoustopých pokladů, a samozřejmě i jejich servis. Jak to vypadá v sultánově garáži?

Sbírat všechna auta? Ne, chce to jen luxusní začky

Škodu Octavia tam člověk nenajde, panovník se zaměřil pouze na určité značky a sbírá vozy Aston Martin, Bentley, Ferrari, Lamborghini, Mercedes, Porsche a Rolls-Royce. Není to o tom, že by si koupil od každé značky jeden kus, jak už je patrné z uvedeného celkového počtu. Většina smrtelníků třeba nikdy v životě ani neviděla Ferrari Enzo. V garáži brunejského sultána jich je doslova stádo.

Nicméně sultán sám vysvětluje, že všechna auta nepatří pouze jemu, ale že jde o majetek členů nejbližší rodiny. Video odtajňuje, jak to v sultánské garáži vypadá, lze-li tak obrovskou halu se servisním zázemím garáží nazvat. Je neuvěřitelné, co všechno se tam ukrývá. Vybrali byste si?

Co na sultánovu sbírku říkáte?

Zdroj: The Richest
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články