Na silnicích je přes 14 milionů aut s vadnými airbagy, které mohou kdykoliv za jízdy vybouchnout. Představují časovanou bombu

Na silnicích po celém světě se stále prohání velká spousta automobilů, které mají vadné bezpečnostní prvky a ohrožují cestující.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před necelými 10 lety se v automobilovém průmyslu objevil obrovský problém, který byl způsoben vadnými airbagy Takata v některých vozidlech. Největší hrozbou byl pro řidiče fakt, že tyto airbagy se mohly samy od sebe spustit a způsobit jim vážná zranění. Z toho důvodu bylo do servisů dovezeno více než 100 milionů automobilů. Někteří majitelé dotčených vozů si však airbagy vyměnit nenechali, a riskují tak své zdraví.

Nebezpečné airbagy mohou být v automobilech po celém světě

Ruy Drisaldi z argentiny až do minulého prosince o těchto vadných bezpečnostních prvcích nevěděl vůbec nic. To se však změnilo jednoho dne, kdy ve vozidle jeho manželky z ničeho nic explodoval vadný airbag Tacata. Při srážce tohoto automobilu poblíž jejich domu žena zemřela. Ani Ruy, ani jeho manželka do té doby nevěděli vůbec nic o špatném airbagu v jejich automobilu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Problém se týká vozidel po celém světě

Miliony řidičů po celém světě jsou v ohrožení, protože pohonná hmota použita v airbagu jejich automobilu představuje časovanou bombu, která může kdykoliv vybuchnout. Tato vada v bezpečnostním systému si dosud vyžádala nejméně 37 lidských životů ve všech koutech světa a 450 zranění.  Problémy se odehrávaly v Americe, Brazílii, Číně a Austrálii.

Vadné airbagy zrušily celou společnost

Za smrt manželky Ruye Drisaldiho mohl kus kovu, který roztrhl pytel, zasáhl ji přímo do krku a způsobil smrtelná zranění. Hned následující den po nehodě se majitel Hondy dozvěděl o explodujících airbagech Takaty, které nakonec dovedly společnost až k bankrotu. Honda nakonec potvrdila, že u SUV Perez vybuchl airbag na straně řidiče.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přes velké množství opravených vozů jich stále hodně vadných jezdí po cestách

Nejvíce šokující je fakt, že i přes hromadu hranění a nespočet svolaných automobilů s vadnými airbagy do servisů, zůstává na cestách stále velká spousta vozidel s touto nebezpečnou vadou. Honda opravila v Mexiku přibližně 72 % vadných airbagů, a v USA bylo opraveno okolo 89 % špatných kusů. To však stále znamená, že je v Mexiku skoro 114 000 automobilů s touto vadou.

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?