Někteří prodávají svá auta už za rok od koupě. Toto jsou hlavní důvody

                   

Když si koupíte nové auto, tak chcete, aby nám sloužilo co možná nejdéle. Jak pokud jde o dlouhé roky provozu, tak i pokud jde o kilometrový nájezd, který auto zvládne. Je ale třeba říci, že někteří lidé prodávají svá auta i rok po koupi. Jaké k tomu mají důvody? Shrnuli jsme ty hlavní.

Nespokojenost s autem

První důvod je celkem logický a je to nespokojenost s autem. Může se stát, že si nějaké auto vyberete, ale to vám nakonec nebude vyhovovat. Nejde o až tak neobvyklou věc a může být běžné, že se rozhodnete dát ho pryč. Proto ho prodáte klidně už během prvních několika měsíců od koupě. I proto je důležité vybírat obezřetně, aby k něčemu podobnému raději nedocházelo.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pojistný podvod

Je tu druhý důvod, proč se lidí zbavují svého auta v podstatě jenom pár měsíců po koupi. Důvodem jsou různé pojistné podvody, které jsou postaveny na fiktivních nehodách a uměle vytvářených škodách. Tento postup je realizován proto, že se takové nové auto stane zdrojem příjmu. Nutno samozřejmě podotknout, že tento daný postup není legální.

Úvěr

Dalším důvodem může být úvěr. Nemáme na mysli úvěrové podvody, ale situaci, kdy si člověk vezme auto na úvěr a poté zjistí, že jeho splácení je nad jeho možnosti. A tak hledá už v prvním roce kupce, který by si od něho auto koupil. Takzvané převzetí leasingu, nebo úvěru není až tak složité. Současný majitel se zbaví auta a hlavně závazku. A následně se obvykle poohlíží po něčem levnějším a výhodnějším.

Nájezd

Běžný řidič najede s rok starým vozem zhruba kolem 15 tisíc kilometrů. Jsou ale tací, u kterých je nájezd podstatně větší. Může se jednat třeba o vozy různých manažerů, nebo se může jednat i o vozy taxislužby. Právě vysoký kilometrový nájezd je důvodem, proč auto takto brzy prodat, než se objeví první možné problémy související právě s tím, kolik má auto najeto. I proto, že po určitém nájezdu již končí záruka.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Půjčování

Posledním důvodem proč se některé vozy prodávají už po prvním roce od koupě, je také to, že tyto vozy jsou využívány pro různé půjčovny. Jak klasické, tak i ty určené ke sdílení aut. Nejenom, že je často cílem, aby zákazníci jezdili v nových a kvalitních vozech. Opomenout nelze podobně jako u taxi i vyšší kilometrový nájezd. Zde se navíc přidává negativum takové, že se ve voze střídají různí řidiči s různými jízdními návyky. A nutno říci, že ne každý s vozem jezdí tak, jako by to bylo jeho auto.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články