Němci jako recept na 661 koňové BMW M850i

                   

Nejnovější BMW M850i vyjelo z továrny s pěknými 523 koňmi a 750 Nm kroutícího momentu. Vypadá to ale, že pro samotné Němce je tato hodnota málo. Proto se tuneři z G-power rozhodli stávající čísla ještě navýšit.

i

G-power již má zkušenosti s „laděním“ vozů BMW, avšak vždy se pustili do vozů s motorem, který prošel rukama divize M. Nejspíše se tomuto modelu nedalo odolat, a tak se motorem N63 pustili do práce hned.

i

Tuneři nám teprve dali ochutnat toho, co nás může čekat. Softwarové vylepšení s označením „V1“ nažene do 4.4 litrového dvojitě přeplňovaného motoru přes dalších 100 koní. Celkově tedy 612 koní a 850 Nm. Další na řadě bude možnost „V2“ která přináší kromě úpravy softwaru také jiný výfukový systém včetně jiného katalyzátoru. Ta vás při jízdě nakopne do zad 661 koňmi a 889 Nm.

i

Vůz je na prodej jen s pohonem xDrive, takže přenos výkonu na silnici je snad dostačující. A se základním výkonem z výroby sprintuje BMW850i z 0 na 100 za 3,7 vteřiny. Není těžké se představit extrémní zrychlení s hodnotami, které poskytnou tuneři G-power.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub