Němci jako recept na 661 koňové BMW M850i

                   

Nejnovější BMW M850i vyjelo z továrny s pěknými 523 koňmi a 750 Nm kroutícího momentu. Vypadá to ale, že pro samotné Němce je tato hodnota málo. Proto se tuneři z G-power rozhodli stávající čísla ještě navýšit.

i

G-power již má zkušenosti s „laděním“ vozů BMW, avšak vždy se pustili do vozů s motorem, který prošel rukama divize M. Nejspíše se tomuto modelu nedalo odolat, a tak se motorem N63 pustili do práce hned.

i

Tuneři nám teprve dali ochutnat toho, co nás může čekat. Softwarové vylepšení s označením „V1“ nažene do 4.4 litrového dvojitě přeplňovaného motoru přes dalších 100 koní. Celkově tedy 612 koní a 850 Nm. Další na řadě bude možnost „V2“ která přináší kromě úpravy softwaru také jiný výfukový systém včetně jiného katalyzátoru. Ta vás při jízdě nakopne do zad 661 koňmi a 889 Nm.

i

Vůz je na prodej jen s pohonem xDrive, takže přenos výkonu na silnici je snad dostačující. A se základním výkonem z výroby sprintuje BMW850i z 0 na 100 za 3,7 vteřiny. Není těžké se představit extrémní zrychlení s hodnotami, které poskytnou tuneři G-power.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články