Pokud máte namířeno do Německa, hlídejte si rychlost. Policie připravila skryté nástrahy na řidiče a pokuty ve výši desítek tisíc Kč

Každý řidič by měl respektovat pravidla silničního provozu. Jestliže se chystáte vyjet do Německa, zjistěte si, jaké jsou nejvyšší povolené rychlosti na určitých místech.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V Německu brzy dojde ke zvýšení pokut při překročení povolené rychlosti. Řidiči by tak měli zpozornět a dávat si větší pozor na tachometr. Někteří z nich totiž občas více šlápnou na pedál a poté jim často přijde domů obálka, ve které najdou pokutu za tento manévr. Jestliže máte v plánu vyjet do Německa, zjistěte si vše potřebné, aby vám domů následně nedorazila pokuta.

Razantní zvýšení pokut za rychlejší jízdu

Doposud policie udělovala za každé zrychlení v městské části nad 10 km / h přibližně 15 eur (380 Kč). Momentálně je v plánu zvýšit tuto sazbu až na 30 eur (760 Kč). Z dřívější maximální výše pokuty 680 eur (17 260 Kč) se nyní stane až 800 eur (20 306 Kč). To byste ale museli rychlost překročit o 70 km / h a více. Jelikož jsou v Německu celkem vysoké výplaty, nejsou to pro tamější řidiče příliš vysoké částky. Cizinci, kteří takové platy nemají, by měli raději sundat z nohu plynu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mimo město je situace podobná. Pokud pojedete například mezi městy a překročíte rychlost o 10 km / h, zaplatíte 20 eur (500 Kč) místo dřívějších 10 eur (250 Kč). V případě, že byste jeli opravdu rychle, připravte si hodně peněz. Pokud by vám totiž policie naměřila o více jak 70 km / h, než je povoleno, dostali byste nejvyšší možnou sazbu. Tou je 700 eur (skoro 18 000 Kč) oproti původním 600 eur (15 000 Kč).

Skryté nástrahy na řidiče

Pokud pojedete v Německu autem, můžete si na několika místech všimnout, že radary nejsou vyznačeny. Většinou se skrývají na nenápadném místě, aby si jich řidiči nevšimli. Policie zde dělá také to, že stojí na dálničních nadjezdech / mostech a dalekohledem pozoruje jedoucí řidiče, zda mají zapnuté pásy. V případě, že zpozorují nezapnuté pásy, dají vědět další hlídce, která si toto vozidlo odchytí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další pokuty v Německu

Dávejte si pozor také na to, abyste vytvořili záchrannou uličku. Pokud byste tak neučinili, hrozí vám pokuta až 320 eur (8 500 Kč). Také je možné, že se budete muset na měsíc vzdát řidičského oprávnění. Velice často se v této zemi stávalo, že parkování pro elektromobily bylo zablokováno vozidlem se spalovacím motorem. Tato situace byla vyřešena tak, že pokud byste zde zaparkovali jiné auto než elektromobil, dostali byste pokutu 55 eur (1 500 Kč).

iZdroj fotografie: Unsplash

Stejná výše pokuty hrozí i těm, kteří zablokují parkovací místo pro invalidy. Blokování tramvaje se pokutuje částkou 80 eur (2 100 Kč). Nezastavujte ani na místech vyznačených pro hasiče, protože zde se tento čin neobejde bez sankce až 100 eur (2 600 Kč). Před každým odjezdem do jiné země si tak prostudujte jejich povolené rychlosti a jiná pravidla silničního provozu / zákony. Díky tomu nejenže ušetříte spoustu peněz, ale také se vyhnete starostem a nedorozuměním s policií.

Chystáte se v brzké době na cestu do Německa?

Zdroj: CarMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové