Německý elektromobil za 360 000 Kč přitahuje pozornost. Kdo se podívá na kufr, nevěří a hledá detaily v techničáku

Malý elektromobil má kufr tak velký, že může fungovat jako dodávka. S dojezdem se ale moc daleko za město nedostane.

i Zdroj fotografie: S vědomím Ari Motors
                   

S elektromobily je to stále těžké. Pokud mají sloužit jako náhrada za konvenční auto se spalovacím motorem, jsou nároky vysoké. Potřebou je minimálně čtyřmístná kabina. Dojezd ve stovkách kilometrů. Přijatelná spotřeba. A velký kufr. Pokud toto všechno nějaký elektrický automobil nabízí, pak bohužel pro masovou základnu za velmi vysokou cenu, leckdy v řádech milionů Kč.

Elektrická auta dávají smysl pro rozvoz po městě a okolí

To poslední jmenované, tedy velký zavazadlový prostor, může novinka prověřeného výrobce elektrických aut jistě nabídnout. Německý výrobce lehkých elektromobilů Ari Motors představil svůj nový model 902. Kompaktní městský elektromobil jde do prodeje za cenu 14 990 eur, uvádí web společnosti. To je v přepočtu asi 360 000 Kč. Výrobce je znám už svými modely Ari 802, 452 či 252.

iZdroj fotografie: S vědomím Ari Motors

Elektromobil Ari 902 je kompaktní hatchback se třemi dveřmi a velmi střídmým designem. Při kompaktních rozměrech nebylo moc prostoru pro designovou kreativitu. Auto má vysokou kapotu a přední optiku spojuje tenký diodový pásek. Rozměrově je novinka o něco větší než Smart – dosahuje 2,95 m na délku, 1,5 m na šířku a 1,5 m na výšku. Dvoumístný Ari 902 dostal kompaktní digitální přístrojový štít a malý dotykový displej.

3 důvody, proč jsou elektromobily jeden velký podvod a zaniknou dřív, než se masově rozšíří

Německý elektromobil má i přes své malé rozměry velký kufr o objemu 766 litrů. To je něco, co nenabízí skoro žádný běžný hatchback. Nosnost je 190 kg, to znamená, že lze použít jako dodávkový vůz. V základní výbavě Ari 902 je audiosystém a zadní kamera, vrcholná verze má klimatizaci a posilovač řízení. Vybrat se dají i solární panely na střechu, střešní okno a různé sítě a háčky na uchycení zavazadel.

Dojezd 100 až 200 km je pro město na den dostačující

Malý elektromobil je vybaven skromným motorem o výkonu 20 koní a dokáže vyvinout rychlost 90 km/h. V závislosti na zvolené baterii je dojezd po nabití od 110 do 200 km. Samozřejmě že nelze počítat s tím, že by automobil měl fungovat mimo město, na dálnici a podobně. Ovšem jako ryze městský vůz s užitkovým zaměřením by se měl osvědčit. Typicky flotily pro dovoz pizzy nebo online nákupů z webových obchodů by mohly být Ari doplněny. Rodinný vůz to bezpochyby není, a ani být nemá.

Co říkáte na elektromobil vy?

Zdroj: Ari Motors
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články