Německý úpravce si pohrál s Kodiaqem. Rekordní SUV má nyní 267 koňských sil

                   

Nemyslete si, že se jedná pouze o běžný sériový Kodiaq RS s 20palcovými černými koly pořízenými v obchodě s doplňky a odznakem ABT připlácnutým na zadní dveře, protože české SUV toho dostalo mnohem více.

i

TDI s Biturbem dostalo více koní i vyšší krouťák

Tunerská firma z německého Kemptenu dostala příležitost pracovat na 2,0-litrovém motoru se dvěma turbodmychadly a podařilo se jí zvýšit jeho výkon ze sériových 236 koňských sil a 500 newtonmetrů kroutícího momentu na 267 koní a velkorysých 540 Nm. Díky silnějšímu čtyřválcovému TDI nynídosáhne Škoda Kodiaq v RS kabátu rychlosti 100 km/h) za 6,8 sekundy, tedy o dvě desetiny sekundy rychleji než standardní verze. O nejvyšší rychlosti se úpravce nezmiňuje, ale připomínáme, že česká automobilka uvádí maximální rychlost 220 km/h.

i

Ještě před uvedením na trh udělala sériová verze rekord na Nürburgringu

Stejně jako všechny ostatní vozy Kodiaq RS SUV se i tento může pochlubit sedmistupňovou automatickou převodovkou se dvěma spojkami, která má za úkol posílat sílu Bi-TDI na přední i zadní nápravu. Nejsilnější dieselová Škoda se ve své standardní podobě dostala na přední pozice motoristických magazínů – dokonce před oficiálním debutem – před více než rokem poté, co Sabine Schmitz dokončila kolo Zeleného pekla za rekordních 9 minut a 29,84 sekund. Nově získaný výkon navíc od ABT by tento čas mohl zkrátit ještě o vteřinu nebo dvě, ale zjevně by se to nepočítalo jako rekord pro sériový automobil.

i

SUV, co vypadá jako sporťák

Na závěr se německý tuner také pohrával s odpružením Kodiaq RS, aby zlepšil ovladatelnost při zatáčení ve velkých rychlostech, což dalo velkému SUV také trochu sportovního vzhledu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články