Takoví lidé by neměli mít řidičský průkaz. Šofér při sebevražedném předjíždění zadupl brzdy v protisměru

Když si za volant sedne panikář, hrozí, že dojde na horké chvilky, při kterých se zapotím i řidiči kolemjedoucích automobilů. V minutě se běžné předjíždění může změnit v drama.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Čeští řidiči nejsou nijak zvlášť nadšení z polských kolegů. A není divu, neboť u našich severních sousedů není na silnicích nouze o dramatické situace a spousta řidičů by tam za volant opravdu raději neměla vůbec usedat. Někteří nezvládají stresové situace, jiní jsou zase mistři špatných rozhodnutí, kteří dokáží nebezpečí vydupat doslova z ničeho.

Předjíždění na přehledném úseku

Do takové skupiny zřejmě patří i řidič francouzského vozu, který se rozhodl předjíždět. Jeho manévr na rovné silnici, mimo zastavěnou oblast, při dobré viditelnosti i podmínek je nepochopitelný. Jediným úskalím silnice je snad jen to, že vede do mírného kopce. Lehké stoupání ale nemůže být nepřekonatelnou překážkou v předjíždění.

Pokud má auto dostatečný výkon, je to hračka. Ne tak úplně pro řidiče Renaultu. Pravděpodobně chtěl předjíždět, ale měl podobnou rychlost jako vůz, před který se chtěl dostat. To, co následovalo, překvapilo i posádku vozu, který jel za oběma automobily. Jeho palubní kamera manévr zaznamenala.  

Skončil v protisměru

Zřejmě by stačilo, kdyby řidič Renaultu rutinně přeřadil a dostal motor do otáček. Těžko říci, proč to neudělal, nebo zda měl vůz poruchu. Původně to totiž vypadalo, jako že půjde o úspěšný pokus o předjetí. Během několika vteřin se vše změnilo. Naprosto neuvěřitelné je to, co následovalo. Místo toho, aby manévr přerušil a vrátil se do svého pruhu, zůstal v protisměru.

Jak si vysvětlujete chování řidiče Renaultu?

Zdroj: Lubuska Policja

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články