Policisté chtěli vyzrát na řidiče Audi, ale nevyšlo jim to. Radarem omylem měřili rychlost svého služebního vozu

Policejní kontroly nerad vidí každý řidič. Obzvlášť, když ví, že nejel povolenou rychlostí a mohli mu změřit mnohem vyšší. Někdy ale policisté rychlost změří špatně.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Téměř každý řidič občas překročí povolený rychlostní limit. Když ho načape policie, je to pech. Ale strážci zákona rychlost neměří už jenom statickými radary, ale má i šikovně ukryté radary v neoznačených policejních vozech. V závislosti na tom, o jaký radar se jedná, mohou policisté měřit buď za jízdy, nebo ze stojícího auta. Například radary Ramer zvládají měřit auta jedoucí ve směru policejního vozu, tak i v protisměru.

Kontroverzní měření rychlosti

Radary fungují i za jízdy, ale policisté musí mířit na auto zepředu nebo zezadu. Z boku tyhle radary opravdu nic nenaměří. Měření z policejních neoznačených aut by mělo probíhat za specifických podmínek. Každý policista by měl vědět, jak se provádí. Videozáznam z polského policejního vozu ale ukazuje, že ne ne každý strážce zákona ví, jak se správně rychlost z jedoucího vozu měří.

iZdroj fotografie: Audi

Na záběrech je vidět, jak řidič Audi opakovaně poruší pravidla. Například, když začal předjížděcí manévr, bylo to na nepovoleném místě přes přechod pro chodce. Už to bylo velmi nebezpečné a policie mohla Audi zastavit a řidiči dát pokutu. Policisté se ale rozhodli, že zkontrolují rychlost, jakou vůz jede.

Zvláštní měření rychlosti

Policisté pravděpodobně chtěli zaznamenat více přestupků řidiče vozu se čtyřmi kruhy v logu a tím pádem mu napařit i vyšší pokutu. Jenže to, jak rychlost měřili, vzbuzuje rozpaky. Rychlost vozidla začali měřit v okamžiku, kdy řidič Audi už dokončil předjížděcí manévr, vrátil se do původního pravého jízdního pruhu a brzdil. Měřili tedy pouze rychlost svého vozu.

Na videu pořízeném kamerou ve voze policie je vidět, jak se systém radaru aktivuje, když řidič Audi  již přejel do pravého jízdního pruhu a zabrzdil. Přitom běžet měl ve chvíli, kdy auto předjíždělo v levém pruhu. Naměřená rychlost tedy byla rychlostí jízdy vozu policie, nikoli Audi. Není od věci, že i neoznačený policejní vůz při předjíždění jel mnohem vyšší rychlostí, než je v místě povolená.

Jakou nejzajímavější zkušenost máte s policií vy?

Zdroj: STOP PIRAT

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články