Nepříjemná pravda o dotykových obrazovkách v automobilech

                   

Dotykové displeje najdeme v mnoha moderních automobilech. Už jsou brány jako určitý standard, i když řada lidí má proti nim odpor. Není se čemu divit. Místo stisknutí mechanického tlačítka je třeba řadu věcí hledat skrz displej, nehledě na to, že tyto činnosti mohou výrazně odvádět pozornost. A to není jediný problém. Zjistilo se také, že jsou zdrojem mnoha bakterií.

Testování znečištění automobilů

Britští novináři se rozhodli udělat zajímavý test, během kterého vzali celkem 10 automobilů z různých tříd. Byly zde rodinné vozy, crossovery, ale i prémiové modely. V každém modelu bylo nabráno několik vzorků z míst, na které se nejvíce sahá.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Vzorky tak byly odebrány z volantu, z řadicí páky, stejně jako z parkovací brzdy, ale i z různých tlačítek, ze sedadel, bezpečnostních pásů a samozřejmě také z dotykového displeje, tedy infotainmentu. A co se zjistilo?

Kde je nejvíce špíny?

Odebrané vzorky byly následně analyzovány a to co se zjistilo, mnoho lidí překvapilo. Tou plochou, která byla nejvíce znečištěná, byl právě dotykový displej ve voze. Podle informací je na něm dokonce až o 371 procent více bakterií, než na toaletách ve firmách, které používá několik různých lidí. Pamatujte na to, až budete někdy ovládat nastavení vašeho vozu právě dotykem na displej. Ideální tedy je používat alespoň antibakteriální ubrousky, pomocí kterých displej čas od času důkladně očistíte.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Kromě tohoto zjištění došlo i k porovnání toho, jaké vozy jsou obecně nejvíce znečištěné. Zde se žádné překvapení nekonalo, jelikož obecně jsou znečištěnější rodinné vozy, a to zhruba dvakrát tolik než ostatní. Co ale překvapením bylo, že dané znečištění je větší nejenom v porovnání s různými prémiovými manažerskými vozy, ale dokonce je i větší v porovnání s pracovními vozy, jako jsou různé pickupy. Kdo však má rodinu, ten celkem dobře ví, že děti hygienu mnohdy nijak výrazně neřeší a na stavu a čistotě interiéru auta se to podepíše.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články