Netradiční automobilová honička. Policista sledoval Porsche na kole

                   

Většina automobilových honiček vypadá stejně. Ujíždějící řidič a za ním několik policejních vozů. Tato která se odehrála v Polsku byla poměrně netradiční. Řidiče Porsche zde stíhal policista na jízdním kole

Policista tak jako každý den nasedl na své kolo a vyrazil do práce. V tu dobu byl ještě v civilu. Během své cesty spatřil v centru města Rybnik v jižním Polsku luxusní vůz Porsche Cayenne. Ten ho hned zaujal jelikož si vybavil, že stejný vůz před nedávnem pokutoval v rámci služby a jeho řidiči byl vysloven zákaz řízení. Neotálel proto a rozhodl se, že vůz zkontroluje znovu.

Zalarmoval kolegy a vyrazil za autem

Dal vědět kolegům že stíhá Porsche Cayenne, jehož řidič má s největší pravděpodobností vyslovený zákaz řízení. Řidič daného auta neměl ani tušení o tom, že ho sleduje policista v civilu. A tak ani moc nedbal předpisů, jelikož kromě projetí zákazem také během jízdy telefonoval. Naštěstí jízda v centru města nedovolali řidiči naplno využít potenciál vozu a tak ho mohl policista na kole celkem dobře stíhat.

Na přechodu pro chodce zasáhl

Řidič Porsche Cayenne na jednom z přechodů pro chodce slušně pustil skupinku lidí, což se mu stalo osudným. Toho policista ihned využil a s kolem zajel před něj. Tím mu zablokoval cestu, prokázal se jako policista a přikázal řidiči vypnout zapalování. Následně informoval své kolegy o přesné poloze. Zajímavostí je, že nešlo o běžného řadového policistu, ale člena jednotky která se specializuje primárně na piráty silnic kteří výrazně překračují rychlost nejenom ve městech, ale i mimo něj.

Byl to on!

Ti přijeli na místo a ihned zjistili, že se jejich parťák na kole nemýlil. Toto auto jím bylo skutečně před pár dny kontrolováno a hlavně – za volantem seděl ten stejný muž s vysloveným zákazem řízení. Je tedy jasné, že za porušení úředního rozhodnutí si muž nezajezdí ještě o něco déle, nehledě na další následky, které bude jeho jízda mít.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články