Netradiční automobilová honička. Policista sledoval Porsche na kole

                   

Většina automobilových honiček vypadá stejně. Ujíždějící řidič a za ním několik policejních vozů. Tato která se odehrála v Polsku byla poměrně netradiční. Řidiče Porsche zde stíhal policista na jízdním kole

Policista tak jako každý den nasedl na své kolo a vyrazil do práce. V tu dobu byl ještě v civilu. Během své cesty spatřil v centru města Rybnik v jižním Polsku luxusní vůz Porsche Cayenne. Ten ho hned zaujal jelikož si vybavil, že stejný vůz před nedávnem pokutoval v rámci služby a jeho řidiči byl vysloven zákaz řízení. Neotálel proto a rozhodl se, že vůz zkontroluje znovu.

Zalarmoval kolegy a vyrazil za autem

Dal vědět kolegům že stíhá Porsche Cayenne, jehož řidič má s největší pravděpodobností vyslovený zákaz řízení. Řidič daného auta neměl ani tušení o tom, že ho sleduje policista v civilu. A tak ani moc nedbal předpisů, jelikož kromě projetí zákazem také během jízdy telefonoval. Naštěstí jízda v centru města nedovolali řidiči naplno využít potenciál vozu a tak ho mohl policista na kole celkem dobře stíhat.

Na přechodu pro chodce zasáhl

Řidič Porsche Cayenne na jednom z přechodů pro chodce slušně pustil skupinku lidí, což se mu stalo osudným. Toho policista ihned využil a s kolem zajel před něj. Tím mu zablokoval cestu, prokázal se jako policista a přikázal řidiči vypnout zapalování. Následně informoval své kolegy o přesné poloze. Zajímavostí je, že nešlo o běžného řadového policistu, ale člena jednotky která se specializuje primárně na piráty silnic kteří výrazně překračují rychlost nejenom ve městech, ale i mimo něj.

Byl to on!

Ti přijeli na místo a ihned zjistili, že se jejich parťák na kole nemýlil. Toto auto jím bylo skutečně před pár dny kontrolováno a hlavně – za volantem seděl ten stejný muž s vysloveným zákazem řízení. Je tedy jasné, že za porušení úředního rozhodnutí si muž nezajezdí ještě o něco déle, nehledě na další následky, které bude jeho jízda mít.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat