Neukázněný řidič spáchal neuvěřitelných 66 přestupků za 10 měsíců. Dlouholetý trest ho nemine

Neukázněný řidič dostal zákaz řízení na tři roky poté, co v krátkém čase shromáždil nepochopitelné množství přestupků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velká spousta řidičů už za svou jezdeckou kariéru stihla posbírat nějaké ty pokuty. Většinou šlo o menší pokuty za špatné parkování, nebo větší za překročenou rychlost nebo třeba nezapnuté bezpečnostní pásy. Jeden muž ze Southamptonu však spojil všechny různé přestupky a za 10 měsíců řízení stihl 66 krát porušit zákon, za což vyfasoval tříletý zákaz řízení.

Přestupky za rychlou jízdu v zóně 30

Většina lidí vůbec nechápe jak, ale Cristian Mustafa nějakým způsobem nasbíral 66 přestupků za volantem za pouhých 10 měsíců ježdění v autě. Několikrát byl chycen hlídkou policie v Hampshire, kde pravidelně porušoval zákon. S automobily VW Golf, Škoda Octavia a Honda Civic překročil rychlost o více než 20 km/h tam, kde je maximální povolená rychlost omezená na 30 km/h.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ztráta řidičského oprávnění pro Mustafu nemůže být příliš velkým překvapením, protože k ní stačí pouze překročit rychlost o 56 km/h v zóně 30. Sám Cristian Mustafa se přiznal k 10 ze 66 spáchaných trestných činů v Aldershot Magistrates a dalším třem za jízdu bez pojištění. Za to všechno mu byl udělen zákaz řízení vozidel na dobu tří let a k tomu dostal ještě tučnou pokutu.

Kromě zákazu řízení dostal Mustafa i pokutu

Vzhledem k tomu, že minimální pokuta za jeden přestupek za překročení rychlosti je 100 liber (v přepočtu přibližně 2950 Kč), se pokuta 240 liber (7100 Kč), kterou Mustafa dostal, nezdá vůbec nijak vysoká a může za ni být rád. Soudy však nyní musí při rozhodování o výši pokut za závažnější trestné činy zohlednit příjem pachatele.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Cristiana Mustafu zaregistrovali jako pachatele, který porušuje silniční předpisy už dříve, ale ten s naprostým klidem ignoroval pokuty, které mu přišly poštou. Na jeho bezohlednou jízdu si začali stěžovat i místní obyvatelé, kteří jeho přestupky často pozorovali. Celá kuriózní situace je nyní vyřešena a Mustafa si nějakou dobu za volant nesedne, alespoň tedy ne legálně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná