Neukázněný řidič spáchal neuvěřitelných 66 přestupků za 10 měsíců. Dlouholetý trest ho nemine

Neukázněný řidič dostal zákaz řízení na tři roky poté, co v krátkém čase shromáždil nepochopitelné množství přestupků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velká spousta řidičů už za svou jezdeckou kariéru stihla posbírat nějaké ty pokuty. Většinou šlo o menší pokuty za špatné parkování, nebo větší za překročenou rychlost nebo třeba nezapnuté bezpečnostní pásy. Jeden muž ze Southamptonu však spojil všechny různé přestupky a za 10 měsíců řízení stihl 66 krát porušit zákon, za což vyfasoval tříletý zákaz řízení.

Přestupky za rychlou jízdu v zóně 30

Většina lidí vůbec nechápe jak, ale Cristian Mustafa nějakým způsobem nasbíral 66 přestupků za volantem za pouhých 10 měsíců ježdění v autě. Několikrát byl chycen hlídkou policie v Hampshire, kde pravidelně porušoval zákon. S automobily VW Golf, Škoda Octavia a Honda Civic překročil rychlost o více než 20 km/h tam, kde je maximální povolená rychlost omezená na 30 km/h.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ztráta řidičského oprávnění pro Mustafu nemůže být příliš velkým překvapením, protože k ní stačí pouze překročit rychlost o 56 km/h v zóně 30. Sám Cristian Mustafa se přiznal k 10 ze 66 spáchaných trestných činů v Aldershot Magistrates a dalším třem za jízdu bez pojištění. Za to všechno mu byl udělen zákaz řízení vozidel na dobu tří let a k tomu dostal ještě tučnou pokutu.

Kromě zákazu řízení dostal Mustafa i pokutu

Vzhledem k tomu, že minimální pokuta za jeden přestupek za překročení rychlosti je 100 liber (v přepočtu přibližně 2950 Kč), se pokuta 240 liber (7100 Kč), kterou Mustafa dostal, nezdá vůbec nijak vysoká a může za ni být rád. Soudy však nyní musí při rozhodování o výši pokut za závažnější trestné činy zohlednit příjem pachatele.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Cristiana Mustafu zaregistrovali jako pachatele, který porušuje silniční předpisy už dříve, ale ten s naprostým klidem ignoroval pokuty, které mu přišly poštou. Na jeho bezohlednou jízdu si začali stěžovat i místní obyvatelé, kteří jeho přestupky často pozorovali. Celá kuriózní situace je nyní vyřešena a Mustafa si nějakou dobu za volant nesedne, alespoň tedy ne legálně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články