Pirát silnic v kukle a bez SPZ. Policejní honička skončila až nárazem do autobusu převážejícího děti

Nebezpečný 25letý řidič odmítl zastavit na vyzvání policistů při silniční kontrole. Místo toho sešlápl plyn a začal ujíždět. Celá honička skončila až srážkou s autobusem.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Policja.pl
                   

Mladý řidič porušil hned několik pravidel silničního provozu, když se rozhodl ujíždět před policejní hlídkou. Podobné honičky často končí vážnou srážkou a jsou velmi nebezpečné. Na to v tu chvíli ale nejspíš 25letý mladík vůbec nemyslel a rozhodl se policistům jednoduše ujet. To se mu však nepodařilo. Neudržel dostatečnou kontrolu nad vozidlem a narazil do autobusu, ve kterém zrovna v tu chvíli cestovalo několik dětí. Nyní je řidič ve vyšetřování a hrozí mu velmi vysoký trest.

Řidič Nissanu odmítl zastavit při policejní kontrole

K celé situaci došlo nedávno poblíž polského města Kamyk. Mladý 25letý řidič zde odmítl na vyzvání policisty zastavit a podrobit se klasické kontrole. Místo toho si vybral mnohem nebezpečnější cestu, a to útěk. Sešlápl brzdový pedál a začal policistům okamžitě ujíždět. Ti samozřejmě ihned zahájili pronásledování s cílem neukázněného řidiče Nissanu zadržet.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Policja.pl

Policisté měli ke kontrole jasný důvod

Dopravní policisté, kteří chtěli řidiče černého automobilu Nissan zkontrolovat, měli pro tento čin jasný důvod. Vozidlo se totiž po pozemní komunikaci pohybovalo bez registračních značek, což je jasné porušení předpisů. Policisté tedy v uniformách řidiče vyzvali k zastavení. Ten se však rozhodl pro zcela opačný krok a přidal plyn. Celá honička probíhala ve vysoké rychlosti, protože se prchající mladík snažil policejní vůz setřást.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Policja.pl

Jen díky štěstí během honičky nedošlo k tragédii

Během této zběsilé jízdy mladík porušil několik dalších pravidel silničního provozu, jako například předjíždění přes plnou čáru, jízda na kruhovém objezdu v protisměru, nebo třeba špatné předjíždění kamionu s návěsem, které málem skončilo tragédií. Policejní akce skončila až po několika kilometrech, kdy mladý řidič nezvládl nebezpečný manévr a na soukromém pozemku se srazil s autobusem převážejícím děti.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Policja.pl

Řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani drog

Policisté muže zadrželi a provedli mu dechovou zkoušku. Ta ovšem vyloučila požití alkoholických nápojů. Jak se později ukázalo, muž byl v minulosti již několikrát trestán za dopravní přestupky. Nyní se bude jeho riskantním a extrémně nebezpečným chováním v provozu zabývat soud. Mladík bude muset vysvětlit nejen to, proč nezastavil při policejní kontrole, ale také se bude zodpovídat za celou vzniklou situaci.

Jedna dívka utrpěla zranění

Za jeho nezodpovědnou a nebezpečnou jízdu mu hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. Nyní zůstane minimálně až do 7. prosince ve vyšetřovací vazbě. V autobusu cestovalo celkem 38 dětí. V důsledku nárazu byla zraněna a převezena do nemocnice jedna dívka. Výsledky testů krve prokázaly, že řidič nebyl pod vlivem drog.

Potkali jste někdy podobného piráta silnic nebo agresivního řidiče?

Zdroj: Policja.pl

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články