Nevíte co s penězi? Kupte si ponorku Aston Martin, ano čtete dobře a více se dozvíte zde

                   

Aston Martin a Triton Submarines s potěšením oznamují úspěšné dokončení návrhu pro Project Neptune a zahájení výroby prvního modelu před veřejným odhalením později během tohoto roku.

Projekt Neptune

Projekt Neptune společností Aston Martin a Triton Submarines

Od oznámení spolupráce v září 2017 Aston Martin a Triton pečlivě zpracovávali detailní návrhy hydrodynamiky, tvarování těla a luxusního interiéru.  Aby na sobě plavidlo mohlo mít ikonická křídla Aston Martin, musí tomu odpovídat výkon, krása a elegance, kterou lze očekávat od této britské značky Značku trojzubce si pak ponorka zaslouží pouze, pokud je bezpečná, spolehlivá a nabídne svým cestujícím viditelnost blížící se 360 °. Konečný návrh ponorky je důkazem mimořádného smyslu pro detail obou projektových týmů a odráží nadčasové hodnoty každé společnosti.

Triton – model 3300/3

Klíčovým milníkem je odhalení konečné technické specifikace projektu Neptune, která potvrdila, že ponorka se budou moci ponořit do hloubky 500 metrů a přepravit dva cestující a pilota. Díky zlepšení hydrodynamické efektivity, zmenšení čelní plochy a zvýšení výkonu bude ponorka mít očekávanou rychlost sprintu přesahující 5 uzlů a přibližně čtyřnásobné zrychlení oproti vlajkové lodi společnosti Triton, modelu 3300/3.

Marek Reichman, viceprezident Aston Martin a ředitel kreativní divize k tomu dodává: „Exteriér ponorky Neptune je plně podřízen výkonu. Stejně jako u Aston Martin Valkyrie, hypersportu, který vyvíjíme s Red Bull Advanced Technologies, jsme věnovali velkou pozornost hydrodynamice všech ploch, i těch, které nejsou tolik vidět. Některé z těchto detailů tak zůstanou skryty vašim zrakům, ale určitě pocítíte, jak se projevují.

Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie

„Interiér Projektu Neptune byl velkou výzvou. Na rozdíl od sportovního vozu, kde jsou interiéry instalovány do otevřené kabiny, ještě před instalací dveří, vše, co vidíte uvnitř, bude spuštěno skrz horní kryt a namontováno uvnitř dokončené oblasti tlakového kabiny. Podařilo se nám představit křehkou estetiku, která se vypořádala s komplexní instalaci více částí. “

John Ramsay, technický ředitel společnosti Triton Submarines, uvedl: „Práce, kterou jsme společně vykonali na vnějším povrchu ponorky, mě potěšila nejvíce. Jsem obzvláště hrdý na náš společný vývoj akrylátového krytu a iridiové povrchové úpravy. Prototypy vypadají neuvěřitelně, jsou funkční a krásné zároveň.

A přidává k tomu: „Interiér je v podstatě Aston Martin – luxusní mix ručně šitých kožených prvků a sofistikovaných karbonových vláken, které jsou sestaveny tak aby umožňovaly panoramatické pohledy, kterými jsou ponorky Triton proslulé.“

Řada tří návrhových specifikací, které vytvořil tým inženýrů Aston Martin, demonstruje široký rozsah možných vzhledů, které jsou k dispozici díky uvažovaným kombinacím barev a obrysů, z nichž každý zdůrazňuje sportovní, luxusní a námořnický charakter projektu Neptune. Možnosti přizpůsobení a personalizace na zakázku budou prováděny divizí Aston Martin nazvanou Q, která se právě těmto úpravám věnuje.

Aston Martin a Triton Submarines budou lákat potenciální kupce, v tomto týdnu na přehlídce LYBRA Superyacht v katalánské Barceloně. Pokud si chcete rezervovat jeden ze zbývajících kusů projektu Neptune, obraťte se na svého dealera Aston Martin nebo na zástupce společnosti Triton Submarines.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články