Novou generaci Subaru WRX čeká velmi impozantní revoluce. Všem známý model se totiž promění v SUV

Historie automobilového průmyslu se odehrává před našima očima. Subaru WRX totiž čeká revoluce – stane se z něj SUV.

i Zdroj fotografie: Subaru
                   

Nová generace Subaru WRX si projde větší revolucí, než byste možná mohli čekat. Ikonický sportovní sedan dostane nejen zcela nový a výkonnější motor, ale také nový typ karoserie. Všem známý model tak bude poprvé v historii SUV a pravděpodobně jej čekají mnohá vylepšení.

SUV tvoří 40procentní podíl tržeb 

Tato žhavá novinka vyplývá z nedávného představení, které proběhlo v jednom ze známých newyorských autosalonů. Na krátkých snímcích zveřejněného videa je tak vidět vůz oblíbené značky Subaru, jenž brouzdá pouští a nemá sebemenší problém, přičemž působí celkově jako vysoký a mohutný vůz. A přesně to potvrdilo, že by již při dalším představení, které proběhne 19. srpna, majestátní Subaru WRX mohlo být poprvé představeno jako crossover sedan. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mnoho fanoušků rallye však vnímá tento vůz jako auto, s nímž se jezdí závody. Pravděpodobně tak pro ně bude fakt, že uvidí tento oblíbený model v rozměrech SUV, jedním obrovským šokem. Měli bychom si však uvědomit, že výroba automobilů není jen o emocích, ale především o obchodu. Současní spotřebitelé si nejčastěji kupují vozy SUV, což potvrzují i statistiky, v nichž tento typ automobilu tvoří 40procentní podíl tržeb. I WRC tak bude mít příští rok SUV – hybridní Ford Puma Rally 1.

Evropa se nového modelu nemusí dočkat

Nezapomínejte rovněž na fakt, že po dvaceti letech změní sportovní vlajková loď značky Subaru také svou pohonnou jednotku. Po dlouhé době nadvlády dvoulitrového turboboxeru se nyní pod kapotou objeví jednotka o objemu 2,4 litru, známá mimo jiné z modelu Levorg. Očekává se, že Subaru WRX bude mít výkon přibližně 300 koní (220 kW), přičemž verze WRX STI pravděpodobně bude moci dosáhnout až 400 koní (294 kW). 

Ve Spojených státech mohou zákazníci očekávat plně natankovanou verzi. Pokud se však vůz objeví v Evropě, bude to spíše hybrid. Kvůli neustále zpřísňujícím se předpisům Evropské unie o emisích CO2 je totiž uvedení nového modelu WRX na tento kontinent stále nejisté.

Zdroj: Subaru, Carscoops

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články