Škoda konečně odhalila své nové levné SUV aneb Porsche Cayenne pro chudé v celé své kráse

Již 31. ledna 2022 proběhne představení široké veřejnosti. Automobiloví nadšenci jsou již natěšení na Škodu Enyaq Coupé iV, prozatím přinášíme odhalený design na skicách.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Zbývá jen několik dní do odhalení Škody Enyaq Coupé iV, na kterou se těší mnoho automobilových nadšenců. Škoda postupně poodhaluje malé detaily toho, jaká bude konečná podoba tohoto auta. Momentálně boleslavská automobilka ukázala oficiálními designovými skicami vzhled tohoto nového vozidla. Světová premiéra pro tento model bude 31. ledna 2022 v Praze.

Elektrická modelová řada se rozroste

Díky skicám, které automobilka Škoda poskytla celému světu, se můžete podívat na pravděpodobný konečný design Škody Enyaq Coupé iV. Je však potřeba brát v potaz to, že se stále jedná pouze o skici a reálná podoba bude odhalena až 31. ledna 2022. Její design je velice moderní a stylový, díky čemuž si jistě získá srdce mnoha budoucích zákazníků. Někteří lidé tento model pojmenovali jako Porsche Cayenne pro chudé, ale můžete posoudit sami z dostupných skic, zda s tímto pojmenováním souhlasíte, či nikoliv.

iZdroj fotografie: Porsche

Lehce sportovní design autu dodává svažující se střecha společně se zavazadlovým prostorem. Vzadu má vozidlo ostře lomenou hranu, nápis Škoda a světla ve tvaru písmene C. Dalším výrazným prvkem je přední nárazník a velká kola. Na skice si lze všimnout bočních prahů, jež jsou nalakovány do stejné barvy, jako je celá karoserie. Přední část je podobná elektrickému SUV Enyaq iV a zadní část se podobá Vision iV. Nejen vzhled je u auta důležitý, mnoho lidí budou zajímat také technické parametry.

Rozměry vozidla se příliš nezmění

Nový elektrický model Škoda Enyaq Coupé iV nabídne mnohem větší dojezd na jedno nabití a také lepší aerodynamiku. Díky splývající zádi se může toto vozidlo chlubit součinitelem odporu vzduchu cx=0,243. Objem kufru je celých 570 litrů a u celkových rozměrů vozidla byste si všimli jen nepatrných změn. Enyaq Coupé iV bude totiž o 1 mm vyšší a o 4 mm delší než běžný model, ale šířka a rozvor se nemění.

iZdroj fotografie: Škoda

Při výběru elektrického ústrojí se setkáte hned se třemi typy. Základní verze iV 60 s jedním elektromotorem bude mít výkon 132 kW a baterii o kapacitě 62 kWh. U druhé verze iV 80 je výkon 150 kW a baterie má kapacitu 82 kWh. Právě u Škoda Enyaq Coupé iV je jízda méně energeticky náročná díky menšímu odporu vzduchu a u verze iV 80 se setkáte s maximálním dojezdem přes 535 km. Nejsilnější variantou k výběru bude pro zákazníky iV 80x, která disponuje pohonem všech kol, výkon 195 kW a kapacitu baterie 82 kWh.

Jaký máte názor na novou Škodu Enyaq Coupé iV?

Zdroj: Škoda, fDrive

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„F-16 je zranitelným cílem pro ruský systém S-300 i letouny Su-35 a MiG-31,“ myslí si americký bojový veterán Davis
Události247.cz
Události247.cz
Dovolená v Chorvatsku se může výrazně prodražit. Při výběru peněz z bankomatu je důležité dbát na konverzi
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je libo optickou iluzi k prověření vaší pozornosti? Pokud dovedete na fotce najít skrytého ptáka za 7 sekund, jste fakt dobří
adbz.cz
adbz.cz
Nebaví vás neustálá dřina v kuchyni? Přichází čas na pořádné vychytávky