Nová Škoda Octavia opět poodhalena. Známe nejen technické detaily

                   

Půjde o jedno z nejočekávanějších odhalení mladoboleslavské Škodovky. Octavia je velmi populárním vozem, a tak je jasné, že chystaná čtvrtá generace budí zájem. Po první skice došlo k odhalení prvních několika fotografií. Pravda, auto má stále ještě maskování, ale i tak už se dá celkem zřetelně odhadnout, jak bude vypadat.

Škoda Octavia čtvrté generace bude větší

Jak lze vidět na fotografii, nebude pochopitelně chybět verze combi, která bude dokonce představena jako první. A až potom se objeví karosářská verze liftback. Pokud jde o rozměry, tak Škoda Octavia čtvrté generace mírně povyrostla. Délka vozu se zvětšila o 22 milimetrů a jeho šířka o 15 milimetrů. To v případě verze kombi. Varianta liftback je také větší, a to o 19 mm na délku a o 15 mm na šířku. Velikost se pozitivně podepisuje i na vnitřním prostoru. Nejenom, že se zvětšil prostor cestujících na zadních sedadlech, ale také lze očekávat dobrý objem zavazadlového prostoru. A to 640 l u kombi a 600 l u liftbacku.

Zásuvka se bude hodit

I když pozdě, tak přece. Nová Škoda Octavia bude následovat ostatní konkurenty z automobilového světa a konečně bude moci využívat zásuvku. A to v případě plug-in hybridního pohonu, který nebude jediný, kdy bude využívána elektřina. Octavia bude k dispozici i s mild-hybridním pohonným ústrojím.

Pokud se podíváme na nabídku motorizací, lze mluvit spíše o klasice. K dispozici bude tříválec 1,0 TSI s výkonem 110 koní, čtyřválec 1,5 TSI s výkonem 150 koní nebo také čtyřválec 2,0 TSI s výkonem 190 koní. K dispozici bude samozřejmě i nafta. Tři nové motorizace nabídnou výkony od 115 do 200 koní.

Premiéra se blíží

Škoda zvolila pro premiéru nové Octavie poměrně zajímavé datum, které se velmi dobře pamatuje. Bude to 11.11. Premiéra se uskuteční v Praze a jak jsme zmínili, jako první patří světlo světa verze kombi. Do výroby, a hlavně do prodeje by se měla dostat v prvním čtvrtletí příštího roku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články