Nová Škoda Octavia poprvé ukázána. A vypadá parádně

                   

Těžko byste hledali v portfoliu mladoboleslavské Škodovky populárnější auto, než je Octavia. Představení nové verze se nezadržitelně blíží, a to znamená jediné. Postupné uvolňování nových a nových informací o tomto voze. Aktuálně to jsou první skici, které mají přiblížit to, jak bude nový Škoda Octavia vypadat.

Velmi povedený design

Když se na skici podíváme komplexně, je třeba říci, že nová Škoda Octavia je velmi povedené auto. Bystrému oku jistě neujdou jednotlivé detaily. Hlavně potom světla. Zatímco ta přední mohou některým odkazovat k modelu Škola Scala, tak ty zadní zase mohou lehce připomínat ty u modelu Škoda Superb.

i

Samotná silueta si stále zachovává tvar současného vozu Škody Octavia. Přesto zde nechybí výrazné designové zlepšení hlavně co do svěžího a modernějšího vzhledu. Zároveň však nezapomínejme na to, že se stále díváme jenom na skicu, která může oproti reálu výrazně zkreslovat. Kdyby se však výsledný vůz co nejvíce držel daných ilustrací, bude svým vzhledem opravdu povedený.

Dalších informací je málo

Pokud vás zajímají další informace, je třeba si počkat. Automobilka zatím stále tají, jak bude nová Škoda Octavia vypadat. Co se prozatím ví je to, že rozvor by měl zůstat stejný jako u současné verze, a to 2 686 milimetrů. Dále je jasné i to, že vůz bude dostupný nejenom v karosářské verzi liftback, který je aktuálně zveřejněný na skicách. Samozřejmostí bude i populární verze combi, která dlouhodobě láká na praktičnost.

Bude to mít těžké

Jaké jsou důvody pro oblibu současných Octavií? Je to určitě dostatečný zavazadlový prostor, je to vytěžení maxima z dřívější spolehlivost, ale je to také určitý patriotismus. I proto je třeba dodat, že nová Octavia to bude mít vzhledem ke své konkurenci velmi těžké. Dost možná ji nepřidá ani to, že koncern Volkswagen plánuje ze Škodovek udělat lowcost značku. To se zákazníkům rozhodně líbit nebude.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články