Nová Tesla ujede na jedno nabití 840 km

                   

Dojezd elektromobilů je velké téma. Zatímco supersporty se předhánějí v počtu koní, maximální rychlosti nebo ve zrychlení, elektromobily se utkávají právě na tomto kolbišti. Tesla zvedla rukavici, kterou jí v nedávné minulosti hodilo hned několik konkurentů, a majitel společnosti Elon Musk představil na akci trefně pojmenované Battery Day, novou variantu Modelu S s dojezdem až 840 km. Celé jméno nového auta zní Tesla Model S Plaid.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Konkurence pro Lucid Air

Nový Model S Plaid nenechává nikoho na pochybách, o jaký typ auta jde. O zákazníky se pravděpodobně utká s elektrickým superautem, které nedávno představila nová automobilka Lucid, do níž v minulosti přešla celá řada zaměstnanců Tesly. Lucid Air má mít výkon přes tisíc koní a dojezd kolem 830 kilometrů. Ten nová Tesla těsně trumfne.

Podobně jako Lucid Air boduje i Model S Plaid také dalšími čísly. Z nuly na sto by měla nová Tesla zrychlit za 2,1 vteřiny, což je zhruba o čtyři desetinky rychleji než Lucid Air. Ten má i přes vysoký výkon motoru elektronicky omezenou maximální rychlost na 270 km/h, zatímco Tesla by měla být se svými třemi elektromotory schopna dosáhnout rychlosti až 320 km/h. Na závodním okruhu při testovacích jízdách pak prototyp Modelu S Plaid svého konkurenta předčil

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Žádná levná hračka

Podobně jaké Lucid Air, také Tesla Model S Plaid je spíš otázkou stylu než skutečné potřeby. Maximální rychlost ani zrychlení si v běžném provozu těžko užijete, bez ohledu na to, zda bydlíte v České republice nebo v USA. V tuzemsku se nový model Tesly bude se základní výbavou prodávat za necelé 4 miliony korun. Většina fanoušků elektromobilů je volí především kvůli úspornému a ekologickému provozu. Takoví lidé bezesporu zvolí jiný model. Tesla Model S Plaid tak bude hlavně drahou hračkou lidí, kteří se budou chtít ukázat před ostatními.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články