Nová Tesla ujede na jedno nabití 840 km

                   

Dojezd elektromobilů je velké téma. Zatímco supersporty se předhánějí v počtu koní, maximální rychlosti nebo ve zrychlení, elektromobily se utkávají právě na tomto kolbišti. Tesla zvedla rukavici, kterou jí v nedávné minulosti hodilo hned několik konkurentů, a majitel společnosti Elon Musk představil na akci trefně pojmenované Battery Day, novou variantu Modelu S s dojezdem až 840 km. Celé jméno nového auta zní Tesla Model S Plaid.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Konkurence pro Lucid Air

Nový Model S Plaid nenechává nikoho na pochybách, o jaký typ auta jde. O zákazníky se pravděpodobně utká s elektrickým superautem, které nedávno představila nová automobilka Lucid, do níž v minulosti přešla celá řada zaměstnanců Tesly. Lucid Air má mít výkon přes tisíc koní a dojezd kolem 830 kilometrů. Ten nová Tesla těsně trumfne.

Podobně jako Lucid Air boduje i Model S Plaid také dalšími čísly. Z nuly na sto by měla nová Tesla zrychlit za 2,1 vteřiny, což je zhruba o čtyři desetinky rychleji než Lucid Air. Ten má i přes vysoký výkon motoru elektronicky omezenou maximální rychlost na 270 km/h, zatímco Tesla by měla být se svými třemi elektromotory schopna dosáhnout rychlosti až 320 km/h. Na závodním okruhu při testovacích jízdách pak prototyp Modelu S Plaid svého konkurenta předčil

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Žádná levná hračka

Podobně jaké Lucid Air, také Tesla Model S Plaid je spíš otázkou stylu než skutečné potřeby. Maximální rychlost ani zrychlení si v běžném provozu těžko užijete, bez ohledu na to, zda bydlíte v České republice nebo v USA. V tuzemsku se nový model Tesly bude se základní výbavou prodávat za necelé 4 miliony korun. Většina fanoušků elektromobilů je volí především kvůli úspornému a ekologickému provozu. Takoví lidé bezesporu zvolí jiný model. Tesla Model S Plaid tak bude hlavně drahou hračkou lidí, kteří se budou chtít ukázat před ostatními.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank neměl šanci, zničil ho improvizovaný protitankový létající „granátomet“ za pár korun. O náhodu nešlo, byl přesný
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá