Elon Musk přemýšlí nad stavbou třetí továrny Tesly v Evropě. Plánuje velkou expanzi na náš kontinent

Muskova Tesla uvažuje o nové továrně v Evropě. Myslíte si že by mohla uspět v takové rovné velmoci kde nikoho elektromobily moc nezajímají?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na dobytí automobilového trhu v Evropě má Tesla velmi odvážné plány, a rozhodla se konkurovat i největším výrobcům u nás. Elon Musk už nyní prozradil zemi, ve které bude pravděpodobně třetí továrna Tesly postavena, ačkoliv se konečné rozhodnutí ještě může změnit. Záleží to především na legislativě, Tesla by nerada zažívala komplikace jako v Německu.

Kde bude postavena třetí továrna Tesly v Evropě?

Generální ředitel společnosti Tesla dobře ví, že se globální expanze vyplatí zejména tehdy, když vstoupí na největší trhy na světě. Z tohoto důvodu si přední výrobce elektromobilů, který už má své továrny v Americe a Číně, staví další továrnu v Německu, a plánuje investice ve Velké Británii a Indii. Už teď je tedy jasné, že se Tesla pokusí zvýšit svůj vliv v celé střední a západní Evropě, například stavba ve VB je ale prozatím neoficiální. Přesto Tesla avizuje, že brzy začne se stavbou další továrny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Elon Musk uvedl, že jsou blízko k postavení další továrny Tesly v Rusku, s nímž teď jedná. Není to sice přímo území Evropské unie, ale americká automobilka tak získá slušné pracovní i dodavatelské zdroje. Postupem času se bude snažit mít továrny i v jiných částech světa, záleží to však také na pracovní síle a kvalifikovaném personálu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Třeba ve zmíněném Rusku je podle něj spoustu talentovaných lidí a mnoho potencionální energie. „Doufám, že tyto dobré vztahy s Ruskem budou pokračovat i v budoucnu. Chtěl bych jen povzbudit lidi, aby se snažili dělat budoucnost lepší než minulost, a dívat se do budoucnosti s optimismem,“ doplnil Elon Musk.

Jakou hru spolu Elon Musk a Rusko hrají?

Poslední věta byla zvláštní zprávou pro větší dialog mezi Washingtonem a Moskvou. Je zřejmé, že politické napětí mezi USA a Ruskem může zabránit, aby se stala Tesla oblíbenou v největší zemi světa. Elon Musk se však snaží potěšit Rusko, jehož příkladem je pozvání Vladimíra Putina na hovor v populární aplikaci Clubhouse.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Výše uvedená slova vyslovil CEO Tesly na konferenci (prostřednictvím video odkazu), na které Kreml oznámil tzv. oživení modelu znalostní společnosti. Tento přístup ke vzdělávání Rusů existoval už v dobách Sovětského svazu.

Zdroj: Tesla

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Challenger 2 projede ruskými protitankovými zátarasy, jako by tam nebyly, a snadno odtlačí i jiné překážky
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45