Nové auto vám ušetří desítky tisíc ročně

                   

Chcete si pořídit nové auto, ale nemáte dostatek peněz na opravdu nové či zánovní? Dobře počítejte. Investice pouhých několika desítek tisíc korun se vám může mnohonásobně prodražit, než když si půjčíte na skutečně nové vozidlo.

Půjčka na auto se vyplatí

Ono to zní lehce a bezproblémově. Vozidlo za 20 či 50 tisíc přece stačí, když s ním nechcete dělat velkou parádu. Nebudete se trápit se splácením vozidla a pravidelné poplatky využijete na něco jiného. Jenže o tomto to rozhodně není. Je nutné počítat a vlastně prakticky v každém případě vás vyjde levněji vozidlo novější, na které bude třeba i zapotřebí půjčka na auto. Automobil v hodnotě desítek tisíc korun je většinou minimálně 10 let starý, takže zaplatíte ekologickou daň. Pokud se jedná o vozidlo levnější značky, nebudete při troše štěstí nakupovat tolik náhradních dílů, jelikož bude ještě v dobrém stavu. Ovšem například vůz typu Jaguar za 80 tisíc korun sice vypadá atraktivně, ovšem porouchá se vám v něm malá součástka a jen ta může stát tisíce. Nezmiňujeme ani pneumatiky, ty už čítají desetitisíce.

Nejlevnější půjčka na auto

Různé firmy či bankovní ústavy se dnes předhánějí, kteří z nich nabídnou výhodnější půjčku na auto. Proto si vyhledejte srovnávače nabídek a zjistěte, která nejlevnější půjčka na auto je pro vás ta ideální. V podstatě každému lze udělat na míru program, s nímž si dopřeje kvalitní vozidlo. Doby splácení dnes dosahují i 10 let, tudíž je zde velkorysý limit. Pro vaši představu uvedeme příklad. Nejpopulárnější je český výrobce, jehož nejoblíbenější vozidla vyjdou asi na 200 tisíc korun. Při běžném splácení, které trvá v průměru šest let, zaplatíte asi o 100 tisíc korun více (což představuje 16 tisíc korun za rok). Což není tak strašné, když spočítáme, že vám odpadnou starosti s náročnými opravami, nebudete se muset starat například o pojištění a jiné záležitosti. Navíc zde máte jistotu kvality nového vozidla, což je nejpodstatnější z hlediska bezpečnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články