Číňané vzali design Škoda, kvalitu Porsche a cenu Dacia Duster. S novým SUV za pár babek válcují evropský trh

Na evropském trhu je nově k dostání cenově dostupnější SUV. Cena je srovnatelná s vozem Dacia Duster a motorizace se Škodou Kodiaq.

i Zdroj fotografie: Changan
                   

Pokud si chce v dnešní době řidič pořídit SUV ještě ve slušné výbavě, musí si připravit opravdu slušnou sumičku. Podle nejnovějších informací tomu ale tak být nemusí. V případě nového SUV od čínského výrobce automobilů Changan nemusí zájemci sáhnout ani příliš hluboko do kapsy. Na evropském trhu se tyto vozy poprvé objevily v Rusku, ale postupně zamířily i do dalších zemí. Za cenu srovnatelnou například s nejlépe vybaveným vozem Dacia Duster můžete koupit automobil Changan UNI-T.

Dostupný luxus

Ideální spojení kvalit Dacia, Škoda a Porsche, to je nový UNI-T. Nejnovější model, který vznikal v dílnách čínského koncernu Changan Automobile sídlícím v městě Chongquin, se dá totiž považovat za ideální spojení vozů těchto tří značek. Společnost Changan Automobile je považována za jednu z velké čtyřky největších čínských automobilek. Společnost byla založena v roce 1862 a společně s konkurenčními výrobci SAIC Motor, Dongfeng Motor Corporation a FAW Group dodává Changan automobily na čínský trh.

iZdroj fotografie: Changan

Jedná se o druhou nejoblíbenější značku automobilů v Číně , jichž se v roce 2016 prodalo 1,4 milionu kusů. Není tedy divu, že kromě boje o přední příčky na čínském trhu měla společnost Changan ambice i pro vstup na trh evropský. Vzhledem ke zvyšujícím se cenám automobilů přišel čínský výrobce v ten pravý čas a jeho automobily je možné považovat doslova za dostupný luxus. Zatímco Škoda Kodiaq začíná na více než 700 000 korunách, Changan UNI-T je možné pořídit už okolo 500 000 Kč.

Dacia, Škoda a Porsche v jednom

Čínský model Changan UNI-T byl představen v roce 2017 na autosalonu v Šanghaji. Sériový model měl pak být evropským automobilovým nadšencům představen na autosalonu ve Švýcarské Ženevě. Vzhledem k negativnímu vývoji koronavirové situace ale došlo ke zrušení této události. Na čínský trh se UNI-T dostal v červnu 2020 a jeho výrobce se dočkal obrovské vlny zájmu. UNI-T je vybaven přeplňovaným zážehovým motorem o výkonu 132 KW (177 koní).

iZdroj fotografie: Changan

Disponuje také 7stupňovou manuální převodovkou a pohonem všech čtyř kol. Standardem jsou rovněž 21palcové ráfky. V budoucnu by měl být na trh uveden také model se silnějším dvoulitrovým benzínovým motorem. Changan UNI-T prošel také prestižní bezpečnostní certifikací a získal pět hvězdiček podle čínského systému posuzování bezpečnosti automobilů.

Klon Porsche Cayenne Coupe

Za klon známého modelu Porsche je považován další počin z dílny Changan, tentokrát model s označením UNI-K. Stejně tak jako tomu bylo u modelu UNI-T, i tento model byl představen v Číně a na čínský trh vstoupil v září 2020. Oproti modelu UNI-T má tento model 2litrový motor s turbo pohonem a pod kapotou rovnou 229 koní. Vybavený je automatickou osmistupňovou převodovkou a pohonem na všechny čtyři kola.

Jak se tyto čínské SUV líbí vám?

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články