Číňané vzali design Škoda, kvalitu Porsche a cenu Dacia Duster. S novým SUV za pár babek válcují evropský trh

Na evropském trhu je nově k dostání cenově dostupnější SUV. Cena je srovnatelná s vozem Dacia Duster a motorizace se Škodou Kodiaq.

i Zdroj fotografie: Changan
                   

Pokud si chce v dnešní době řidič pořídit SUV ještě ve slušné výbavě, musí si připravit opravdu slušnou sumičku. Podle nejnovějších informací tomu ale tak být nemusí. V případě nového SUV od čínského výrobce automobilů Changan nemusí zájemci sáhnout ani příliš hluboko do kapsy. Na evropském trhu se tyto vozy poprvé objevily v Rusku, ale postupně zamířily i do dalších zemí. Za cenu srovnatelnou například s nejlépe vybaveným vozem Dacia Duster můžete koupit automobil Changan UNI-T.

Dostupný luxus

Ideální spojení kvalit Dacia, Škoda a Porsche, to je nový UNI-T. Nejnovější model, který vznikal v dílnách čínského koncernu Changan Automobile sídlícím v městě Chongquin, se dá totiž považovat za ideální spojení vozů těchto tří značek. Společnost Changan Automobile je považována za jednu z velké čtyřky největších čínských automobilek. Společnost byla založena v roce 1862 a společně s konkurenčními výrobci SAIC Motor, Dongfeng Motor Corporation a FAW Group dodává Changan automobily na čínský trh.

iZdroj fotografie: Changan

Jedná se o druhou nejoblíbenější značku automobilů v Číně , jichž se v roce 2016 prodalo 1,4 milionu kusů. Není tedy divu, že kromě boje o přední příčky na čínském trhu měla společnost Changan ambice i pro vstup na trh evropský. Vzhledem ke zvyšujícím se cenám automobilů přišel čínský výrobce v ten pravý čas a jeho automobily je možné považovat doslova za dostupný luxus. Zatímco Škoda Kodiaq začíná na více než 700 000 korunách, Changan UNI-T je možné pořídit už okolo 500 000 Kč.

Dacia, Škoda a Porsche v jednom

Čínský model Changan UNI-T byl představen v roce 2017 na autosalonu v Šanghaji. Sériový model měl pak být evropským automobilovým nadšencům představen na autosalonu ve Švýcarské Ženevě. Vzhledem k negativnímu vývoji koronavirové situace ale došlo ke zrušení této události. Na čínský trh se UNI-T dostal v červnu 2020 a jeho výrobce se dočkal obrovské vlny zájmu. UNI-T je vybaven přeplňovaným zážehovým motorem o výkonu 132 KW (177 koní).

iZdroj fotografie: Changan

Disponuje také 7stupňovou manuální převodovkou a pohonem všech čtyř kol. Standardem jsou rovněž 21palcové ráfky. V budoucnu by měl být na trh uveden také model se silnějším dvoulitrovým benzínovým motorem. Changan UNI-T prošel také prestižní bezpečnostní certifikací a získal pět hvězdiček podle čínského systému posuzování bezpečnosti automobilů.

Klon Porsche Cayenne Coupe

Za klon známého modelu Porsche je považován další počin z dílny Changan, tentokrát model s označením UNI-K. Stejně tak jako tomu bylo u modelu UNI-T, i tento model byl představen v Číně a na čínský trh vstoupil v září 2020. Oproti modelu UNI-T má tento model 2litrový motor s turbo pohonem a pod kapotou rovnou 229 koní. Vybavený je automatickou osmistupňovou převodovkou a pohonem na všechny čtyři kola.

Jak se tyto čínské SUV líbí vám?

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví