Fiat představil nové SUV. Láká nejen tím, že dobře vypadá, ale také překvapí svou nízkou cenou

Italská automobilka Fiat uvedla na trh svůj nový automobil Pulse. Jedná se o SUV model, který překvapí jak vzhledem, tak i nízkou cenou a bohatou výbavou.

i Zdroj fotografie: Fiat
                   

Italský výrobce automobilů Fiat představil zbrusu nové SUV, které bude zákazníky přitahovat nejen svým vzhledem, ale také cenou. V Evropě však nastává problém s prodejem těchto automobilů kvůli emisním normám. Tento automobil tak bude určen především pro jihoamerický trh, kde jsou rozdílně přísné podmínky pro výfukové spaliny znečišťující ovzduší. Zároveň tato mírnější omezení umožňují rozmanitější trh automobilů.

Překvapivě nízká cena modelu Pulse

Automobilka Fiat oznámila, že nové SUV Pulse se nejdříve objeví na brazilském trhu. Jeho cena bude začínat v základní verzi přibližně na 337 000 korun a podle výbavy a motorizace se vyšplhá až na 465 000 korun. Tato částka není příliš vysoká, pokud si uvědomíte, že se jedná o SUV model. Pulce, původně pojmenovaný jako Project 363, získal platformu MLA, která vycházela podle nejlepších výsledků nárazových testů.

iZdroj fotografie: Fiat

V nabídce budou na výběr dva typy motorů

Jeho rozvor je 2532 mm, díky čemuž se může v některých ohledech srovnávat se Škodou Kamiq. Na trhu se objeví hned ve dvou motorizacích. První z nich nabídne přeplňovaný třílitrový agregát o objemu 1,0 litru, s výkonem přibližně 90 kW (120 koní) a točivým momentem 196 Nm. Druhá možnost bude představovat motor o objemu 1,3 litru s výkonem 81 kW (109 koní) a 139 Nm. U první motorizace bude 6 stupňová automatická, a u druhé 5 stupňová manuální převodovka.

iZdroj fotografie: Fiat

Bohatě zaplněný interiér

Co se týče interiéru, Fiat rozhodně luxusem nešetřil. Ve své výbavě kombinuje plně digitální 7 palců velký displej a 10,1 palcovou obrazovku pro systém infotainmentu. Model Pulse bude také nabízet různé možnosti ovládání klimatizace. Výhodou bude také umístění červeného tlačítka Sport přímo na volantu pro lepší dostupnost. Pro odlišení od ostatních konkurenčních modelů vyvinul navíc Fiat také nové speciální barvy a povrchové úpravy karoserie.

iZdroj fotografie: Fiat

Do České republiky se novinka od Fiatu nejspíš vůbec nedostane

Začátek jeho prodeje se plánuje v Brazílii a jihoamerických zemích na druhou polovinu roku 2021, s tím že do Evropy se pravděpodobně vůbec nedostane kvůli přísným emisním normám, které vydává Evropská unie. Přestože by si určitě mnoho řidičů našlo cestu k tomuto novému produktu italské automobilky, při současných předpisech to nebude možné.

https://youtu.be/dU-If3OnhLI

Zdroj: Fiat, FirstCarsLook

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články