Lexus slavnostně ukázal svůj nejluxusnější speciální model. Lepší než Rolls-Royce?

Dodávka za tři miliony s luxusní výbavou přepychového hotelového pokoje. Jde o nejdražší model nabídky.

i Zdroj fotografie: Lexus
                   

Lexus nedávno představil svůj nejluxusnější a nejspeciálnější model, nový LM. Tento luxusní minivan je vytvořen jako „přítel“ modelu Toyota Alphard a přináší podle výrobce do segmentu vozidel novou úroveň elegance a komfortu. S působivým designem a špičkovými technologiemi si získává pozornost, to bezpochyby. A měl by nabídnout výjimečný zážitek při jízdě. Již na první pohled upoutá nový Lexus LM svou impozantní velikostí.

Tohle lidé chtějí, velké auto s maximem komfortu

S délkou 5,1 metru je to velký minivan, který si pohrává s proporcemi a detaily. Na předním panelu dominuje obrovská spirálová mřížka chladiče, která představuje charakteristický prvek designu značky Lexus. Kombinace zakřivené linie oken a obloukových světlometů dodává vozidlu elegantní a dynamický vzhled. Interiér nového Lexusu LM nabízí dokonalou kombinaci luxusu a vkusu.

iZdroj fotografie: Lexus

Kombinace drahé kůže a dřeva vytváří sofistikovaný prostor, který láká k pohodlnému cestování. Všechny verze modelu Lexus LM jsou vybaveny virtuálním přístrojovým panelem, audiosystémem Mark Levinson a dotykovými obrazovkami umístěnými vpředu a vzadu. Elektricky ovládaná sedadla v prvních dvou řadách poskytují dokonalý komfort pro posádku. Tento nový model Lexusu LM posouvá hranice luxusu a elegance v minivanovém segmentu a přináší inovativní design, pokročilé technologie a nekompromisní pohodlí.

První ruský automobil byl představen před více než 120 lety

Pro ty, kteří hledají výjimečnou kombinaci prostoru, luxusu a výkonu, se nový Lexus LM stává atraktivní volbou. Lexus LM je k dispozici ve dvou verzích – standardní sedmimístné verzi a luxusní čtyřmístné verzi. V luxusním provedení jsou v zadní části vozidla umístěna dvě samostatná sedadla s ventilací, masážními funkcemi a stupačkami, což poskytuje cestujícím další úroveň pohodlí a luxusu.

Za luxus je třeba si zaplatit, auto stojí jako malý byt

Přepážka s 48palcovým televizorem odděluje řidiče od cestujících a inteligentní systém klimatizace dokáže měřit tělesnou teplotu a nezávisle nastavit optimální nastavení pro každého jednotlivého pasažéra. V Evropě bude nový Lexus LM 2023 nabízen výhradně v hybridní verzi s výkonem 250 koní a pohonem všech kol. Tato technologie spojuje výkon a efektivitu, což přispívá ke snížení emisí a zároveň poskytuje plynulou a výkonnou jízdu.

iZdroj fotografie: Lexus

Průměrná spotřeba paliva je uváděna na 7,3 litru na 100 kilometrů. Lexus LM je nejen nejdražším modelem značky Lexus, ale také nejdražším minivanem na světě. Základní verze v Evropě by měla být dostupná za 3 000 000 Kč a luxusní čtyřmístná verze ještě o 600 000 Kč víc. Prodej nového minivanu Lexus LM bude zahájen v září letošního roku.

Jak se vám drahý minivan Lexus líbí?

Zdroj: Lexus
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb.cz a Garaz.cz. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články