Nový Renault Zoe míří do prodeje. Láká na dojezd téměř 400 km

                   

Renault Zoe je v segmentu elektrických vozidel jedním z nejpopulárnějších automobilů. Inovovaná novinka aktuálně míří do prodeje a lákadel přináší více než dost. Tím hlavním je rozhodně dojezd, který je u elektromobilů jednou z nejpodstatnějších věcí, na kterou se hledí.

Dojezd až 400 kilometrů

Renaul Zoe se chlubí tím, že na jedno plné nabití zvládne ujet 395 kilometrů. Tohoto čísla bylo dosaženo měřením podle standardu WLTP, který blíže odpovídá reálnému provozu. V praxi to znamená, že by se číslo nijak výrazně měnit nemělo. Jde o celkem zajímavou hodnotu, jelikož je třeba mít stále na paměti, že Renaul Zoe je spíše menším vozem a právě takový dojezd je v jeho třídě spíše unikát. Hlavní konkurenční výhoda je tedy jasná.

Elektromobil využívá baterii 52 kWh, která umožní i rychlonabíjení na nabíječkách CCS s výkonem 50 kW. To opět výrazně přispívá k celkové praktičnosti. K dispozici bude také klasické nabíjení palubní nabíječkou, která zvládne výkon až 22 kW.

K dispozici dvě varianty

Renault Zoe bude k mání hned ve dvou variantách. První ponese označení R110 a nabídne výkon 80 kW a točivý moment 225 Nm. Druhá varianta nese označení R135 a nabídne výkon rovných 100 kW a hodnotu točivého momentu 245 Nm. Zklamáním u obou dvou však může být omezená maximální rychlost auta. Nejvyšší rychlostí kterou se budete moci svézt je 140 kilometrů v hodině.

Renault představil také ceny

I když řada výše zmíněných informací již byla nějakou dobu známa, stále se čekalo na uvedení cen. I ty už jsou venku. Základní cena vozu je 19 900 euro. Kdo si připlatí za výbavový stupeň Intens, musí dát ze své kapsy částku 21 900 euro. V případě výbavy Edition One, která je tou nejvyšší, je třeba počítat s částkou 25 500 euro.

Zdá se vám cena až příliš nízká? Nutno podotknout, že se jedná o ceny bez baterie. Renault zde zvolit zcela jinou cenovou politiku která souvisí s tím, že za baterii ve voze se bude platit pravidelný měsíční poplatek. Jeho výše však zatím nebyla upřesněna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice