Nový sportovní model Škody napodobí legendární 110 R

                   

Škoda připravuje pro své fanoušky sportovně laděný vůz

Už dlouhé roky fanoušci Škody čekají na kupé. A nyní přichází přímo od vedoucího oddělení technického vývoje Christiana Stroubeho informace, že se plánuje výroba nového sportovního kupé, které bude oficiálně představeno spolu s dalšími čtyřmi elektrickými vozy. Prodej elektromobilů plánuje automobilka už v roce 2025, jak bylo řečeno na představení konceptu Vision E.

Plánované kupé bylo prozrazeno nechtěně

Odhalení o plánovaném kupé přišlo zcela nečekaně, když Christian Strube nesouhlasil s konstatováním jednoho redaktora, že vozy Škoda Auto byly od samého počátku zaměřeny pouze na praktičnost a funkčnost. Sportovně laděné kupé, které cílilo na radost z jízdy, Strube uvedl právě Škodu 110 R ze sedmdesátých let. Redaktor z magazínu AutoExpres, který s Christianem Strubem vedl rozhovor, se vedoucího oddělení technického vývoje zeptal, zda automobilka plánuje výrobu podobného vozu. Strube uvedl, že ano, ale půjde čistě o elektromobil.

Na premiéru si ještě počkáme

Všechny zajímá, kdy bychom se mohli těšit na první skici, ale tyto informace Strube neupřesnil. Jisté ale je, že bude představeno spolu s dalšími čtyřmi vozy, elektromobily, které budou uvedeny na trh do roku 2025. Otázkou ovšem je, zda automobilka bude na sportovně laděné auto pospíchat, nebo dá zatím přednost elektrickému Citigu, které se horečnatě očekává už v roce 2019 nebo nového SUV, Vision E, které má přijít na trh o rok později. Vzhledem k oblíbenosti rodinných vozů Octavia a Fabia, očekáváme též jejich výrobu dříve, než u samotného kupé.

Kupé by s největší pravděpodobností mělo být postavené na platformě MEB, vyvinutá speciálně pro elektromobily napříč celého koncernu Volkswagen. O tom, zda bude mít nové kupé také pohon na zadní nápravu, stejně jako předchozí verze 110R nebo zda bude vůz čtyřkolkou či předokolkou, vás budeme informovat.

Zdroj fotografií: theworldreportuky.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články