Nový superefektivní elektrický motor váží pouhých 30 kg a má 544 koní. Je skutečnou revolucí

Elektromotor s výkonem 544 koní a váhou 30 kg. Pokud se osvědčí, bude mít před sebou široké využití v automobilovém průmyslu.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Elektromotory mají před sebou zářivou budoucnost zejména kvůli zpřísňujícím se předpisům na škodlivé emise. Tento nový elektromotor představuje skutečnou revoluci, která by mohla nadobro nahradit vznětové motory. Se svou nízkou hmotností a vysokým výkonem by se mohl stát jedním z nejlepších motorů budoucnosti. V nabídce těchto motorů si bude moc kupující dokonce vybrat, o jakou variantu napájení má zájem.
Kdo nese zásluhy na tomto vydařeném projektu?

Návrháři elektromotorů se snaží docílit co největšího výkonu. Ten je však do značné míry ovlivněn baterií. Nejnovější zprávy z hlediska pokroku u elektromotorů dorazily z Velké Británie, kde firma Integral Powertrain představila svou novinku, která svými vlastnostmi okamžitě vyrazila dech konkurenci. Na projektu společnost pracovala více než 20 let a jeho výsledky jsou přinejmenším více než uspokojivé.


iZdroj fotografie: Integral Powertrain

Zajímavé parametry motoru

Elektromotory jsou vyráběny v moderní továrně v Milton Keynes v souladu s normami automobilového průmyslu. Motor je založen na technologii Core. Jedná se o zvláštní návrh, který kombinuje precizní design elektromagnetické části se systémem řízení teploty. Nese název e-Drive a v jeho nabídkách se nachází různé varianty napájení. Mezi jeho největší výhody se řadí především vysoký výkon při nízké hmotnosti a samozřejmě ekologický provoz, jak už to tak u elektromotorů bývá.


iZdroj fotografie: Integral Powertrain

Ohromující výkon při nízké hmotnosti

Britská společnost se rozhodla rozšířit jejich použití na více pozemských automobilů. Nové motory z rodiny CTSM242 jsou velmi kompaktní – váží pouze 30 kg. Ve své nejvýkonnější verzi motor vyvíjí výkon 544 koní (400 kW) a maximální točivý moment dosahuje hodnoty až 520 Nm. Je schopen dosahovat nejvíce 15 000 ot/min.

Zdroj: Integral Powertrain

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 485 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Osudové chyby Němců při vylodění v Normandii mohly změnit historii. Zmatek ve velení a brilantní zpravodajská hra spojenců hrály klíčovou roli
Události247.cz
Herečka Johanssonová žaluje společnost Disney kvůli Black Widow. Požaduje astronomickou částku
VědaŽivě.cz
Kdy nám dojde ropa? Dopad bude tvrdší, než si vůbec dokážeme představit. Změní se chod celého světa
adbz.cz
Unikátní průhledné sukulenty zvládne pěstovat i naprostý lenoch. Vypadají jako křišťálové šperky a jsou absolutně nenáročné